Caurlūkojot internetu, uzdūros vienam rakstam, kurā divas izdevniecības iesaka desmit grāmatas sākumskolas un pamatskolas skolēniem. Skaidrs, ka raksts ir vairāk reklāma ne ieteikums, bet man uzreiz gribējās atbildēt. Pat tik ļoti sagribējās, ka izdomāju aicināt talkā blogerus. Kā nekā blogeriem krājumā ir laba bagāža. Ja arī kaut kas trūkst, tad ieteiks patiešām labas grāmatas- no sirds un bez izdevēju ierobežojuma. Un vēl- sen nav bijuši stafešraksti. Kazi, kopā sanāks paprāvs saraksts ar ieteicamo literatūru.

Savu stafetes kociņu es nododu Sibillai, Doronikei un Mairitai.

Stafete pavisam vienkārša- ieteikt desmit grāmatas sākumskolēniem un pamatskolēniem. Katrai grāmatai klāt pievienot mazu ieteicošu teikumu. Vai dalīt ieteikumu uz pusēm (piecas sākumskolēniem un piecas pamatskolēniem), vai kā savādāk- tā ir katra brīva izvēle. Tāpat, ja ir vēlme, var pieplusot ieteikumu arī vidusskolēniem (viņiem ar ir skolēnu brīvlaiks). Man gan šķiet, ka viņu lasāmizvēle jau ir pieaugušo kategorijā , bet kāpēc gan ne.

Grāmatas sākumskolēniem:

Ojārs Vācietis- Astoņi kustoņi
Dzejoļi ar atskaņām, interesantu domu un atmiņā tik ļoti paliekošiem zīmējumiem.

Nikolajs Nosovs- Nezinīša un viņa draugu piedzīvojumi
Burvīga grāmata par maziem puikām un meitenēm, kuri strādā, dauzās un ceļo. Labi, jautri un mazliet ar morāli (Nezinītis taču labojās). Un galvenais- šī grāmata būs labs pamats, lai izlasītu nākamos Nezinīša piedzīvojumus (īpaši jau uz Mēnesi).

Janušs Korčaks- Karalis Matiušs Pirmais
Kurš gan nevēlas desmit gados kļūt par karali un darīt ko vēlas– doties karā (un uzvarēt, protams), cīnīties pret spiegiem, nebaidīties no cilvēkēdājiem.

Monteiru Lobatu- Dzeltenā dzeņa ordenis
Dinamisku piedzīvojumu pilna grāmata ar dažnedažādiem tēliem un dažnedažādiem piedzīvojumiem.

Džīna Vebstere- Garkājtētiņš
Sirsnīga un labām emocijām piesātināta grāmata par labiem darbiem, labām domām un ar labiem iznākumiem.

Grāmatas pamatskolēniem:

Merija Meipa-Dodža- Sudraba slidas
Jauka grāmata par nabadzīgu holandiešu ģimeni, kura nezaudē cerību un darbaprieku, un tiek atpakaļ uz pekām. Par tiem laikiem, kad bērni dzīvojās augu dienu ārā un augu dienu slidoja pa aizsalušajiem kanāliem.

Žaks Frīnss- Skolotājs Jāps var visu
Īsi stāstiņi par to kā klājas kādas skolas kādai klasei, kuru audzina skolotājs Jāps. Gan skolēni, gan skolotājs ir ļoti aktīvi, atraktīvi, izklaidējoši un pie reizes arī ļoti pamācoši . Grāmata noteikti būs pārlasāma daudzkārt.

Marija Parra- Vafeļu sirdis
Jautra un dzīvespriecīga grāmata par Trilles un Lēnes piedzīvojumiem. Tā sirsnība un jautrība ir tik klātesoša, ka pozitīvi iespaidi garantēti uz ilgu laiku. Ja ne pat uz visu mūžu.

Astrīda Lindgrēna- Brāļi Lauvassirdis
Varonīga un mazliet smeldzīga grāmata. Bet arī tādas ir jāizlasa, lai redz jau bērnībā, ka Ķiršu un Ērkšķrožu ieleju nemaz nav tik viegli aizstāvēt.

Žils Verns- Noslēpumu sala
Šī grāmata ir iesakāma teju vai visiem pamatskolēniem. Nevaru iedomāties kāpēc šī grāmata kādam varētu nepatikt, te ir viss, ko vien jaunam cilvēkam vēlēties- neapdzīvota sala, piedzīvojumi, pirāti, pašiem savs cietoksnis, pašu ierīkota pasaule, darbošanās un ļoti uzskatāmi parādīta darbaspēju un zināšanu nepieciešamība, lai ne tikai izdzīvotu, bet arī dzīvotu labi.

P.S.
Ja kādam ir ieteikumi, bet nav sava bloga, tad droši var izpausties komentāros.