Nu jau laikam šo varētu saukt par tradīciju- gadu iesākt ar lasāmapņemšanos. Lai arī rezultāts (izlasīts viss sarakstā minētais) netiek sasniegts, tomēr prieks par aizpildītām ailēm ir. Un galvenais- tiek izlasītas tās grāmatas, kas atrodas plauktā. Savādāk kāda laba grāmata var palikt aizmirsta un krāt putekļus vairākus gadus. Šādi vismaz varu visas pārcilāt un apdomāt, kurai grāmatai dot šogad iespēju.

Īsumā par paveikto 2017.gadā:

Izlasīju 77 grāmatas. Lai gan- precīzāk būtu jāsaka, ka izlasīju 77 autoru darbus, jo ne visas varētu tikt atzīmētas kā grāmata. Kopā bija 18058 lappuses. Vidēji rēķinot sanāk katra grāmata 234 lappuses bieza.
No saraksta izlasīju 49 grāmatas. Vienu izlasīju no 2016.gada saraksta. Pārējās 27 izlasītās bija ne no saraksta. Tā teikt- bonuss.

Ko lai saka- saraksts ir laba lieta, bet pieturēties pie tā ir grūti. Bet grūtības man patīk un tāpēc arī šogad mani ir lasāmais saraksts. Tiesa gan, stipri pieticīgāks, bet tas nemazina izaicinājuma svaru. Jo šogad mēģināšu nedaudz aizlāpīt iepriekšējo sarakstu caurumus. Nav jau tā, ka- ehh, neizlasīju, lai tad paliek! Nē, man tās grāmatas gribās izlasīt. Prasās. Tāpēc mēģināšu to daļēji izdarīt šogad.

Tātad- 2018.gada lasāmajā sarakstā man ir 36 grāmatas- šoreiz izdomāju apaļot nevis piecos un desmitos, bet dučos un pusdučos: Bērnība 6 grāmatas; Latvieši 6 grāmatas; Vajag-gribu-sen-bij-laiks 12 grāmatas; Prātīgums 6 grāmatas un Ieteikums 6 grāmatas. Te galvenais bija nepārkāpt 40 grāmatu slieksni, lai varu vairāk ”lāpīt” vecos sarakstus.

Ja kāds jautā par nobeliem, tad ziniet- tie nekur nav pazuduši, jo smuki mani gaida vēl iepriekšējos sarakstos. Ir palikuši apmēram 30 autori. ”Apmēram”, jo daži ir izlasīti, bet vēl nav tikuši līdz blogam (tātad- vēl neskaitās). Lappušu skaita ziņā tas ir apmēram vēl 12000 lappuses.

Vēl Ziemassvētkos saņēmu no blogeriem šādas grāmatas- ”Dieva vēsture” (paldies Intam), ”Saules kodols” (paldies Santai), ”Zili stikli, zaļi ledi” (paldies Mairitai), ”Pulksteņu ezers” (paldies Lasītājai). Pluss vēl ir jāpiedalās akcijā ”Akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji! 2017”.

Īsumā par katru sadaļu:

Bērnība-
Kestnera Mazo cilvēku lasīju tik sen, ka neatceros neko un vēl mazliet. Karlsons nav lasīts (bet bija mēģināts sākt). Brigaderes lugas skolas laikā it kā bija jālasa, bet… lai vai kā- jāpārlasa ar šodienas skatu. Toma būda un Dželsomīno nav lasīti. Pamšes grāmatiņa (nav lasīta) iekrita vienā manā sapnī un nebūs miera, kamēr neizlasīšu (tik pēc ielikšanas sarakstā ieraudzīju, ka tā ir par Veltas Līnes bērnību).

Latvieši-
Ziedonis un Belševica palikuši no kultūras kanona saraksta, Vanagas un Freimanes grāmatas jāizlasa, jo pašlaik esmu uz atmiņu grāmatu viļņa, Liepas ”Ekshumācija” saintriģēja. Bankovska ”18” kaut kas patika, kaut kas ne pārāk- jādod autoram vēl kāda iespēja.

V,g,s,b,l-
Daudz jau nav ko teikt- visas izskatās labas grāmatas. Sasunas Dāvids varētu iet pie maniem eposa lasīšanas plāniem. Abi Vonnegūti jau nāk standartā.

Prātīgums-
Tas pats, kas iepriekš- visas izskatās labas grāmatas, kuras būtu jāizlasa.

Ieteikums-

Aizvadītā gada ieteikumā bija ”Bites” no Mairitas, kura izrādījās fantastiski laba grāmata. Pilnīgi noteikti bez šī ieteikuma es to būtu palaidis garām. Ceru, ka arī šoreiz man trāpīsies kas labs. Tā kā iepriekš man ieteica tikai trīs grāmatas, tad šoreiz ceru likmes dubultot.

Tālāk pats saraksts:

Bērnība:
1.E.Kestners- Mazais cilvēks
2.A.Lindgrēna- Trīs stāsti par brālīti un Karlsonu
3.A.Brigadere- Lugas
4.H.Bīčere-Stova- Krusttēva Toma būda
5.Dž.Rodari- Dželsomīno melu zemē
6.K.Pamše- Pastāsti man savus sapņus

Latvieši:
1.I.Ziedonis- Taureņu uzbrukums
2.M.Vanaga- Veļupes krastā
3.V.Belševica- Gadu gredzeni
4.I.Liepa- Ekshumācija
5.P.Bankovskis- Čeka, bumba & rokenrols
6.V.Freimane- Ardievu, Atlantīda

Vajag, gribu, sen bij laiks:
1.Ž.Raspajs- Svēto nometne
2.D.Kīzs- Puķes Aldžernonam
3.M.Petrosjana- Nams, kurā…
4.J.V.Gēte- Jaunā Vertera ciešanas
5.M.Valtari- Sinuhe, ēģiptietis
6.S.Rušdi- Niknums
7.F.S.Ficdžeralds- Lielais Getsbijs
8.S. de Kosters- Pūcesspieģelis
9.K.Čapeks- Karš ar salamandrām
10.N.Zarjans- Sasunas Dāvids
11.K.Vonnegūts
12.K.Vonnegūts

Prātīgums:

1.Z.Frīde- Ienest sveci istabā
2.A.Ancāne- Rīgas arhitektūra un pilsētbūvniecība 17.gs otrajā pusē
3.V.Klemperers- LTI. Trešā reiha filologa piezīmes
4.K.Segals- Nauda
5.Ē.Jēkabsons- Neatkarības kara stāsti
6.A.Silgailis- Latviešu leģions

Ieteikumi:
1.M. Fornaļska- Mātes atmiņas
2.J.Minkina – Taičere- Rebindera efekts
3.P.Sanajevs- Apglabājiet mani aiz grīdlīstes
4.
5.
6.