Kā sauc tavus pirkstiņus?
Virsraksta jautājums laikam jau pasaka visu- kā sauc tavus pirkstiņus? Kā tavā bērnībā (jaunībā vai vecumgalā) ģimenē dēvēja rokas pirkstiņus?
Utu-bunga, podalaiža, gaŗais Ansis, zeltnesis, pintiķis, garā Mādža, zelta riņķis, mazais pirkstiņš…. gan jau lielajam vairumam no bērnības nāk līdzi omas vai opja dotie pirkstiņu vārdi.
Es ceru uz ļoti lielu atsaucību, ļoti jaukiem pirkstiņu vārdiem un ļoti interesantu iznākumu. Kazi, varbūt pat sanāks kāds interesants pētījuma vērts rezultāts :)
Manā bērnībā pirkstiem tika doti šādi vārdi:
1- Utubunga
2- Krējumlaiža
3- Garais Indriķis
4- Zeltnesis
5- Mazais Ansītis
Savus variantus var rakstīt komentāros tādā pašā veidā kā es uzrakstīju savējos- attēlā ir numurēti pirksti un katram var pierakstīt pretī savus vārdiņus.
Varbūt ir kāds cits pieminēšanas vērta lieta (ticējums, pirkstiņa vārda rašanās vēsture, pantiņš, utt) par pirkstiņiem?
Nav man nekādu atmiņu, ka bērnībā pirksti būtu kaut kā īpaši saukti.
Un kā tagad Tu tos apzīmē? Īkšķis, rādītājpirksts…. Vai pirmais, otrais….?
Es 1,2
Nekā īpaši manā ģimenē nesauca (zinu gan, ka citiem bija visādi mīļie nosaukumi), vienīgi mazais pirkstiņš dažkārt tika dēvēts par īkstīti, kas manā bērna galvā radīja lielu sajukumu par to pirkstu padarīšanu, jo īkstītis izklausījās līdzīgi īkšķim.
Vienmēr bija tāds diezgan tradicionāls variants:
1. Īkšķis
2. Rādītājpirksts
3. Vidējais pirksts
4. Zeltnesis
5. Mazais pirkstiņš vai retos gadījumos īkstītis.
Īkstītis, īkšķītis… njā, bērns var saputroties :)
Man bija vārds visai plaukstai- Pīkstulis un Andrejs. Neatceros vairs, kurš bija labā roka, kurš- kreisā un dies’ vien zina, kāpēc tieši tādi vārdi. Brālis bija (ir!) jaunāks, tam tolaik bija (bija!) mazākas plaukstiņas, tāpēc Pīkstulēns un Andrulēns. Viņi maltīšu laikā mēdza pastaigāties pa ēdamgaldu- rādītājs un vidējais pirksts bija kājas, īkšķis un mazais pirkstinš- rokas. Ko darīja zeltnesis, neatceros.
Šis bij labs, paldies! :)