Oriģinālnosaukums: Henry’s Crime
Valsts: ASV
Žanrs: Komēdija/Romantika
Režisors: Malcolm Venville
Lomās: Keanu Reeves, Judy Greer, James Caan, Vera Farmiga
Gads: 2010

Par filmu-
Henrijs dzīvo garlaicīgu dzīvi un pats to nemaz neapzinās, līdz kādu dienu pie viņa ierodas bijušais klasesbiedrs un dodoties kopīgā izbraucienā, piedāvā Henrijam apstāties un pagaidīt viņu pie bankas….

Laupītāji aizbēg, bet Henrijs dodas uz cietumu. Iznākot ārā, viņš nolemj aplaupīt to pašu banku par kuras neaplaupīšanu viņš tika notiesāts.

Pirmoreiz izlasot filmas aprakstu, tas pilnīgi un noteikti mani saintriģēja- jo Henrija gājiens izklausās tīri loģisks- es sēdēju par to, ko neesmu izdarījis, tāpēc varu pēc sēdēšanas to izdarīt. Taisnīgi. To arī Rīvza tēlotajam varonim saka kameras biedrs Maks (James Caan)- cilvēks ar savdabīgu skatu uz cietuma dzīvi. Un visnotaļ feinu filosofiju.

Arī Henrija sastaptā mūza (Vera Farmiga) izmaina viņa skatu uz dzīvi un viņš sāk saprast, kāds ir viņa sapnis. Kāda ir bijusi viņa dzīve līdz šim un ko viņš ir zaudējis.

Galarezultātā, viņi visi trīs veido brīnišķīgu filmas kodolu- ar humoru, ar sapni, ar mērķi. Un galu galā- ne jau nauda šeit ir svarīga.

Varbūt varētu šķist, ka šādai filmai būtu labāk piestāvējis kāds dinamiskāks asumiņš un gana intriģējošs pagrieziens, bet arī mierīga šī filma ir skatāma un baudāma. Neatceros cik labi veicās Rīvzam citā romantiskā filmā ”Pastaiga mākoņos”, bet te viņam sanāca tīri labi.

Tīri labi sanāca arī Verai Farmigai, kura gandrīz tika pie Oskara filmā ”Augstu gaisā” (lasīt atsauksmi par filmu ”Augstu gaisā”). Laikam viņa šāda tipa (mazliet pa gaisu) lomas ir kā radītas. Varbūt arī tāpēc ”Pirmkodā” (lasīt atsauksmi par filmu ”Pirmkods”) viņa nebija tik pamanāma. Protams, pēdējā lentē viņai nebija tik lielas iespējas izpausties.

Filma ir vienkārša un nekādu augsto mākslu nevēstoša, bet tai pat laikā ar jautru romantiku piepildīta un laimīgām beigām. Attiecīgām noskaņojumam šī filma būs pašā laikā.

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.