Oriģinālnosaukums: X-Men: First class
Valsts: ASV
Žanrs: Zinātnskā fantastika/Grāvējs/Drāma
Režisors: Matthew Vaughn
Lomās: James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, Rose Byrne
Gads: 2011

Par filmu-
Ir divdesmitā gadsimta sešdesmitie gadi un Aukstais karš starp Padomju Savienību un ASV sasniedzis savu kulmināciju un teju draud pāriet jau citā līmenī. Kāda CIP aģente veicot izlūkošanu, ievēro cilvēkus ar īpašām spējām. Pamazām tiek darīts viss, lai šos cilvēkus atrastu, apvienotu un izmantotu cīņā pret ienaidnieku.

Bail atkārtoties, bet tā nu ir- man kā komiksu pasaules nepārzinātājām, ir tīri pagrūti pilnvērtīgi uztvert šo filmu. Vismaz es tā uzskatu. Tāpēc vienmēr šāda tipa filmas es skatos ar bažām- un ja nu būs kādi knifi un gājieni, kurus es aiz savas komiksu pasaules profānisma uztveršu par filmas defektu vai kā tamlīdzīgi. Varbūt nav pareiza pieeja, bet vismaz sagatavojos ļaunākam.

Šoreiz bažas bija liekas, jo filma burtiski ierāva sevī. Varbūt ne tik daudz ar personālijām (kas arī bija ok), kā ar sižetu. Katrā ziņā X cilvēku pasaulē tā ievilka daudz labāk, kā iepriekš redzētās daļas par Vilknadzi (lasīt apskatu par filmu ”X-cilvēki: Vilknadzis”) un vēl kādu daļu, kuras nosaukumu neatminu.

Par to, kā šī filma turpina un sasaista stāstu par X-cilvēkiem, es neņemos spriest, jo šobrīd man ir neliels apmulsums par stāsta secību, kārtību un visu pārējo. Jo šī filma ir par X cilvēku sākumu, lai arī tā jau ir pēc kārtas piektā filma par mutantiem.

Tā vien liekas, ka filmu meistariem ir doma darīties līdzīgi kā ar Zvaigžņu kariem- vispirms beigas, tad vidus, tad sākums un beigās vēl cits sākums ar otru vidu. Droši vien, ka viss ir vienkāršāk un šis ir tikai kārtējais mēģinājums parādīt šī daudzšķautnainā stāsta n-tos pavedienus.

Prieks par šīs filmas režisoru, kurš iepriecina jau ar otro labo filmu pēc kārtas (pirms tam bija Kick-Ass, vēl pirms tam bija pārītis, kas nav redzēts). Prieks, ka filmas veidotāji spēja uztaisīt pamatīgu grāvēju (šaušana un graizīšana tur netrūkst), bet asiņu knapi priekš viena oda pietiktu. Prieks arī par aktieriem, kuri brīnišķīgi spēja iejusties tēlos, kuri jau pabijuši uz ekrāna.

Vai viņi šos tēlus uzlaboja, vai pabojāja, par to lai spriež zinošāki skatītāji. Priekš manis, kā X cilvēku diletanta, viņi atstāja ļoti patīkamu iespaidu.

Katrā ziņā stāsts, par to kā sākās mutantu apvienošanās un izjukšana divās ne pārāk draudzīgās grupās, ir tā vērts, lai noskatītos. Ir daži mazi pelmenīši, kas filmu neizdaiļo. Bet tie ir sīkumi, jo šai X-cilvēku komandai ir potenciāls. Vismaz vēl uz vienu daļu.

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.