Ja nu pēkšņi trāpās kāds, kurš nelasa tālāk par pirmo rindkopu, tad uzreiz piebildīšu- man šo cilvēku darbs ne mazākā mērā nešķiet nevajadzīgs, nesvarīgs vai citādi lieks. Tieši otrādi. Un es nemaz un ne drusciņ negribu kavēt viņu darbu.
Tas viss ir tikai tīri sportiskas intereses dēļ. Un pie reizes šo var pasniegt kā nelielu uzdevumu (skat. jautājumu beigās).

Ja nu kāds vēlas aplūkot iepriekšējos uzdevums, tad var sākt ar pēdējo- satiksmes noteikumu uzdevums #6.

Proti. Ir likums, kas nosaka kā drīkst uzvesties piedaloties satiksmē. Cita starpā tur ir aprakstīts, kas jādara šoferiem un pasažieriem (tieši saistībā ar rakstu). Tāpat arī par apstāšanos un stāvēšanu (kas šajā gadījumā arī ir būtiski) tur ir teikts.

Tad lūk- gan jau lielais vairums starp satiksmes dalībniekiem ir pamanījuši lielās atkritumu izvedējmašīnas un ne tik lielās sabiedrisko pieturvietu uzkopējmašīnas. Nezinu, kā tās pareizi godāt, tāpēc palikšu pie šādiem apzīmējumiem.

Sāksim ar ne tik lielajām pieturvietu uzkopējmašīnām.
Vismaz Jūrmalā ir šādas mašīnas, kas regulāri katru rītu/dienu un laikam arī vakaru izbrauc noteiktu maršrutu un nostājoties sabiedriskā transporta pieturvietā ņemas to pucēt un apkopt. Noslauka sniegu, smiltis vai atkritumus (kas nu konkrētajā brīdī tur atrodas), iztīra atkritumu urnu.
Vienvārdsakot- pavadot savas 5-10 minūtes pieturā viņi to uzkopj.

Kā jau raksta sākumā minēju- tas ir pozitīvi. Mazāk pozitīvi ir tas, ka šajā procesā ir daži mīnusi. Piemēram, ir vietas Jūrmalā, kur viņi nostājoties pieturvietā uz šīm 5 minūtēm rīta pusē, diezgan būtiski traucē satiksmi (ir gadījies pašam novērot). Tāpat tiek traucēts arī sabiedriskajam transportam, kurš nevar pilnībā iebraukt pieturvietā un līdz ar to atstāj ”pakaļu” uz ielas. Kas ar nav īpaši patīkami citiem satiksmes dalībniekiem.

To, ka pieturvietās īpaši nevajadzētu uzkavēties citiem satiksmes dalībniekiem, laikam arī bija paredzējuši satiksmes noteikumu rakstītāji:

135. Aizliegts apstāties un stāvēt:
135.7. tuvāk par 25 m pirms un 10 m aiz 534. vai 535.ceļa zīmes. Atļauts apstāties, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai transportlīdzeklī vai izkāpšanai no tā un ja tas netraucē pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu vai taksometru satiksmi;

534.zīme “Autobusa un trolejbusa pietura”;
535.zīme “Tramvaja pietura”;

Otrs punkts ir lielie atkritumu vedēji.

Gan jau katrs būs pamanījis, ka šiem vedējiem aizmugurē ir speciāli ierīkots kāpslītis un rokturis, kur pakāpties un pieturēties darbiniekam, kamēr atkritumu vedēju šoferis pārbrauc no miskastes A uz miskasti B. Skaidrs, daudzdzīvokļu namu pagalmos nav īpaši ērti puikam ļepatot pakaļ. Vieglāk ir kad aizvizina.

Tāpat ērtāk ir aizvizināt ne tikai daudzdzīvokļu namu pagalmos- arī uz lielākām un ne tik lielām ielām, jo privātmāju rajonos mājas, un līdz ar to arī atkritumu konteineri, ir izlikti ik pa 30-50 metriem.

Bet atkal viens piekasīšanās vērts moments- tie paši noteikumi samērā konkrēti nosaka kā rīkoties šoferim, pasažierim un visiem citiem satiksmes dalībniekiem:

197. Transportlīdzeklī nedrīkst pārvadāt lielāku pasažieru skaitu, kā norādīts transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā vai norādījis (paredzējis) transportlīdzekļa izgatavotājs. Pasažieri jāpārvadā tā, lai tie netraucētu transportlīdzekļa vadītāju un neierobežotu viņa redzamību. Pasažierus vieglajos automobiļos un kravas automobiļos atļauts pārvadāt tikai šim nolūkam paredzētajās sēdvietās, bet autobusos – arī šim nolūkam paredzētajās stāvvietās.

201. Aizliegts pārvadāt pasažierus kravas automobilī ārpus tā kabīnes, izņemot:
201.2. speciāliem darbiem paredzētus kravas automobiļus, kuru furgona tipa kravas telpās ir ierīkotas pasažieru sēdvietas un kuri ir noteiktā kārtībā reģistrēti.

Tad nu lūk arī pats uzdevums, kuru var atbildēt arī ne kā uzdevumu, jo viss iepriekš uzrakstītais pavadošais un nedaudz priekšā pasakošais teksts var tikt traktēts arī pavisam savādāk:

Kurš no šiem abiem transporta līdzekļu tipiem pārkāpj noteikumus un kurā brīdī (var sniegt piemēru no saviem novērojumiem) un vai policisti var/drīkst viņus sodīt? Ja jā, tad kuru satiksmes noteikuma punktu viņi ir pārkāpuši un kāds sods (kādi sodi?) pienākas?