Gan jau būsiet pamanījuši, ka sabiedriskajos medijos diezgan bieži izskan grūtsirdīgu pensionāru balsis, kas uzsver dzīves nesamērojamo dārdzības pārspēku pret viņu pensijām.
Tagad topā laikam ir apkures rēķini, bet vēl nesen dominēja dārgie medikamenti.

Šīs balsis stāsta, ka pensionāram par zālēm mēnesī aiziet sava noteikta summa- kādam tie ir 50lati, vēl kādam 70 vai pat 100lati. Cipars gana liels. It sevišķi, ja salīdzina ar pensiju lielumu.

Ja šai lietai pieiet nedaudz materiālistiski un raugoties no patērētājsabiedrības skatpunkta, tad var teikt, ka pensionārs ir paņēmis līzingā tādu visnotaļ labi saglabātu auto. Bez līguma, bez termiņa un, protams, arī bez paša autiņa.

Es negribu teikt, ka vecam cilvēkam nebūtu jāliekas zinis par zālēm, lai arī te varētu pafilosofēt par ārstu tieksmi barot savus pacientus ar zālēm, jo pēc ārstu apmeklējuma tā tīri vai liekas, ka dakteri par katrām varītēm cenšas mūs padarīt par zālēdājiem (tā zāle, kas aug nevis pļavā, bet aptiekā).

Te vairāk domāju par ragavām vasarā. Proti, vai tā visa (pārsvarā) zāļošana nav saistīta ar dzīves laikā iegūto bagāžu? Jaunībā stiepi pārāk lielus smagumus, gulēji neērtā gultā, dzēri, smēķēji, daudz lūrēji ekrānos, strādāji smagos apstākļos, neēdi brokoļus….. te varētu uzskaitīt kaitīgumus uz puslapas… īsāk sakot- ko pirmajā dzīves pusē sadarīji, to otrajā dzīves pusē nāksies labot.

Un labošanai būs nepieciešami savi 50, 70 vai pat 100 lati.

Nobeigumā tīri vai gribas filosofiski apcerīgā tonī iedomāties to labo un kārtīgo jaunieti, kurš ēd kārtīgi, guļ tikpat kārtīgi, smēķus un dzērienus ar veselībai kaitīgo ietekmi nelieto. Šādam jaunietim taču vecumgalā ir iespēja paņemt reālu auto uz reālu līzingu. Ja zālēm nevajag tos augstākpieminētos 70 latus mēnesī, tad sanāk visnotaļ pieklājīgs auto. Un nevajadzēs tad vecumgalā medijos grūtsirdīgi pūst, ka līzings ir, bet auto ta nav.

Es saprotu, ka tas viss nevar būt attiecināms uz visiem pensionāriem kopumā, bet kaut kāda sakarība taču varētu tur būt.

Varbūt, ka ir vērts tagad, esot jaunībā/pusmūžā, tā labi piedomāt pie veselības, lai vecumgalā nebūtu jāsūkstās par pensionāru līzingu? Kazi, sanāks vēl no pensijas kāds lieks lats smēķiem vai grādīgajai dzirai :)