Ik pa laikam sanāk nonākt pie Slokas stacijas. Kā autovadītājam. Un gandrīz katru reizi tur varu novērot interesantas lietas. Tāpēc arī šis uzdevums.

1.attēls

Pirms kāda laika jau rakstīju par vienu nejēdzīgu krustojumu, kas ir turpat blakus Slokas stacijai un šodienas uzdevumam. Šoreiz jautājums par simts metrus tālāk esošo Satiksmes un Artilērijas (šī ir vienvirziena iela) ielu krustojumu. Samērā dzīvs krustojums, kuru šķērso gana daudz autovadītāji, gājēji un sabiedriskais transports (mikroautobusi un lielie autobusi). Piebilde- te ir dzīvojamā zona.

2.attēls

Ja mani atmiņa neviļ, tad kādu brīdi Artilērijas ielas galā (savienojumā ar Satiksmes ielu) bija zīme ”Dodiet ceļu”. Vēl bija tāds kā aplis /3.attēls/ Slokas stacijas priekšā (vai aizmugurē- kā skatās), kas veidoja tādu kā apļveida krustojumu. Šo gan visu var uzskatīt par lirisku atkāpi, kas, manuprāt, ietekmē dažu šoferu vienu vai otru šī brīža lēmuma pieņemšanu dotajā krustojumā.

3.attēls

Uzdevuma jautājumi:

1). Kā brauc autovadītājs (kam dod ceļu, kam nedod, kas jāskatās) pa Satiksmes ielu /4.attēls/ un krustojumā ar Artilērijas ielu – a) nogriežas veikala stāvvietā; b) brauc taisni uz stacijas stāvvietu; c) apgriežas.

2). Kā brauc autovadītājs (ko dara, kam dod ceļu, kam nedod, kas jāskatās) pa Artilērijas ielu /1.attēls/ un krustojumā ar Satiksmes ielu a) nogriežas pa kreisi veikala stāvvietā; b) brauc taisni (piemēram, pie stacijas izlaiž pasažierus); c) nogrižas pa labi uz Satiksmes ielu.

3). Ko dara autovadītājs (ko dara, kam dod ceļu, kam nedod, kas jāskatās) izbraucot no stacijas stāvvietas vai viekala stāvvietas?

4.attēls