DSC_1535

Pirms liepziedu vākšanas ienāca prātā doma, ka visā šajā lasīšanas un žāvēšanas procesā latvietis tā arī nav iemācījies tikt pie melnas tējas. Veikali ir pilni ar Ķīnas vai Indijas melnajām tējām. Atceros, ka bērnībā dikti garšoja Gruzijas melnā tēja (atminu tādu presētu tējas lapu plāceni, kas atgādināja sakaltušu govs karašu).

Protams, lielie tēju speci jau novīpsnās, ka mūsu zāļu uzlējumi jau nav nekāda tēja un, ja gribās tēju, tad jādodas uz Ķīnu, Šrilanku vai Indiju. Bet šoreiz ne par iekļaušanos klasifikācijā. Šoreiz vēlētos pasapņot par to, kā no visādiem zāļu, ziedu un lapu vākumiem varētu (ja var) iegūt melno tēju (mellenes, čagu vai tušu neieteikt).

Ja pareizi saprotu, tad tēja jau nāk no viena krūma un vai tā būs balta, melna vai zaļa, atkarīgs no ievācamās auga daļas un sagatavošanas procesa.

Bet vietējās ir tikai piparmētru, raudenes, kumelīšu, raspodiņu… Un neviena melna. Bet vai tiešām nevar tā pavairāk apcept liepziedus? Vai apsvilināt piparmētras? Nevar būt, ka neviens nav mēģinājis kaut ko pamainīt gatavošanas procesā un pacept, samiksēt, uzķīlēt (šādu informāciju internetā nemācēju atrast). It kā jau nevajadzētu būt ne sarežģīti, ne bīstami. Vienīgais no kā būtu jābaidās, ir iespēja tikt pie kādas nebūt indes (piemēram, raspodiņu kurāres) vai eksperimentējot nosēdināt aknas (hmm, es taču pārspīlēju, ne?).

Mūsdienās ir taču visādas modernas uzpariktes ar regulējamām temperatūrām, režīmiem un griliem. Vēl var ieslēgt fantāziju un lieta darīta.

Varbūt kādam jau ir tāda +/- ražošanas pieredze vai atgadījies nejaušs gadījums?

Pagaidām (kamēr man komentāros nav atvēruši acis) ir doma paeksperimentēt. Nezinu vai būs kādi atrādāmi rezultāti, bet vismaz būs interesanti.