Oriģinālnosaukums: Deja vu
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Spriedzes
Režisors: Tony Scott
Lomās: Denzel Washington, Paula Patton, Val Kilmer, Jim Caviezel, Adam Goldberg
Gads: 2006

Par filmu-
Dags (Denzels Vašingtons) tiek pievienots īpašai komandai, kura izmeklē prāmja spridzināšanu. Šai komandai ir iekārtas, ar kuru palīdzību ir iespējams ielūkoties dažu dienu vecos notikumos, kas var būtiski palīdzēt atrast spridzinātāju.

Tā kā nedaudz savīlos filmā Aizmirstība/Oblivion (bet tikai nedaudz), tad nolēmu to kompensēt ar pārbaudītām vērtībām un paskatīties kaut ko no ne tik senas klasikas- Tonija Skota filma Deja vu ar Denzelu Vašingtonu galvenajā lomā.

Savulaik arī Pēdējo skautu nolēmu skatīties, lai gan nedaudz pagremdētos atmiņās, un pie reizes vēlreiz izbaudītu labu kino un nebūtu jāuztraucas, ka būs vilšanās.
Jā, vēl viens iemesls- šī laikam ir vienīgā labā Vela Kilmera loma pēdējā desmitgadē.
Un vēl labs iemesls- Tonija Skota un Vašingtona sadarbība jau iepriekš (un arī vēlāk) ir sevi pierādījusi gana kvalitatīva satura radīšanai. Ja neticiet, tad paskatieties 2004.gada filmu Man on fire.

”Deja vu” – nozīmē ”jau redzēts”, raksturo sajūtas, kad cilvēks, nokļūstot jaunā situācijā, jūt, ka viņš to ir piedzīvojis jau iepriekš.

Un šajā filmā dežavū tiks piedzīvots vairākkārtīgi. Kā nekā Daga un fizikas doktorantu rokās ir nejauši radusies iekārta, kas spēj parādīt pagātni. Pie tam spēj parādīt tik labi, ka vari mierīgi iet cauri sienām, mainīt leņķus, dzirdēt skaņu. Vienkārši skatīties labu videopārraidi no četru dienu vecas pagātnes.
Protams, kā jau visam cilvēku radītajam, arī šai iekārtai ir mīnusi- nevar izvēlēties jebkuru pagātni, nevar patīt atpakaļ un vēl šo to. Galu galā- jāatstāj taču filmā arī kāda spriedzes pilna odziņa, lai skatītājs var nemierīgi krēslā dīdīties un līdzpārdzīvot.

Filma ir kā labs paraugs tādai reālai fantastikai- it kā viss ir kā labā grāvējā un spriedzes filmā, bet tajā pat laikā uz skatuves parādās šaurā telpa ar daudzajiem ekrāniem un Herberta Velsa laika mašīna.

Ja šo visu labi pasniedz, tad skatītājam nebūs pretenziju pret šo filmu. Un šī ir labi pasniegta filma. Ir savi mazie mīnusiņi, bet tomēr- rezultāts ir tik labs, ka droši var likt pa virsu jaunajām kinofantastikām.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.