Oriģinālnosaukums: Troll
Valsts: Norvēģija
Žanrs: Piedzīvojumu/ Trilleris
Režisors: Roar Uthaug
Lomās: Ine Marie Wilmann, Kim Falck, Mads Sjøgård Pettersen, Gard B. Eidsvold, Anneke von der Lippe


Par filmu
Būvdarbu laikā kalnos notiek kāds neizskaidrojams notikums, kā rezultātā ala iebrūk un valdība pulcē zinātniekus, lai izprastu šīs katastrofas cēloņus. Uzaicinātā paleontoloģe Nora ātri saprot, ka te ir iesaistīti mistiski spēki un dodas pie sava tēva, kurš pārņemts ar norvēģu folkloru un mistiku.

Meklējot tepat blogā izskanējušo filmu ieteikumus, nejauši uzdūros svaigai norvēģu filmai Trollis. Savulaik man patika pseidodokumentālā norvēģu filma Troļļu mednieks, tāpēc bez nekādas pārbaudes spiedu play pogu un skatījos, kas notiks. Un notika… un notika tas, kas vairumā gadījumu notiek- filma izrādījās gaužām liels mēsls. Nu tā, ka nekas neuzrunāja- ne scenārijs, ne aktieri, ne specefekti. Ja nu vienīgi pats trollis bija sanācis tīri glīts. Pārējais bija ļoti vārgs mēģinājums izveidot filmu par kalnos gulošiem troļļiem, kuri nu modīsies un nāks pakaļ savai tiesai. Un, protams, glupā valdība ar dažiem histēriķiem mēģinās viņu iznīcināt teju ar kodolraķeti. Tad nu paveicās, ka tepat ir apķērīgā zinātniece un viņas papiņš, kuru visi uzskatīja par trako un apsēsto, jo, redz, troļļi ir tikai pasakās. Nu ir zvaigžņu stunda un var valdībai, armijniekiem un visai pasaulei pierādīt, ka tu jau sen to zināji. Nu, vienīgi nezini, kā tādu milzeni apturēt, kad šis domā aiziet līdz galvaspilsētai. Nekas, nāks talkā attapība un veiksme. Pārējais … pārējais jau viss redzēts, piedzīvots un emociju neizraisošs.

Parasti jau skandināvu un somu kino ir tā, ka aktieri spēlē labi un pārliecinoši, bet te… te laikam bija pirmkursnieki, jo teju neviens neizdarīja tā, lai uz kaut mirkli filma šķistu baudāma. Pāris momentos bija kaut kas izdevies, interesants un varbūt pat smieklīgs. Bet tas nespēja izglābt to nebaudošo sajūtu. Protams, lauvas tiesu nebaudīšanā paveicis scenārists ar acīs krītošām muļķībām. Gala beigās neiznāca ne izklaide, ne laiksitis- tik viena vienīga šķendēšanās par kārtējo mēģinājumu noskatīties kaut ko bez minimālas izlūkošanas. Uz kādu laiku būs mācība.

Filmas vērtējums: 3/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.