Pirms kāda laika mēģināju izveidot ko līdzīgu katra mēneša filmu topam, lai pašam un bloga apmeklētājiem būtu kāds neliels palīgs filmu izvēlē. Kādu brīdi turējos un tad sanāca ”neliels” pārtraukums (pēdējais filmu desmitnieks ir no jūlija mēneša).

Bija ik pa laikam doma, ka vajadzētu atsākt šādus desmitniekus, bet visu laiku atliku, jo gribējās šo pasākumu norealizēt nedaudz savādākā formā. Nesanāca… Tāpēc nolēmu, ka štrunts ar jaunām formām- labāk tāds, nekā nekāds.

Pamatā nekas nav mainījies- desmit filmas, ko būtu vērts redzēt februārī.
Ja pirms tam mēģināju likt akcentu uz jaunumiem, tad tagad mēģināšu sastiķēt sarakstu no tādām kā trim daļām- kam būtu jāpievērš uzmanība no Latvijas kinoteātru repertuāra; kam šomēnes ir pirmizrāde; kas vēl ir labs.
Kādās proporcijās būs šīs trīs daļas un vai vienmēr būs trīs daļas, to rādīs laiks (un filmotāji).
Tālāk, lai runā filmas (vieta, gaidāmajā sarakstā; nosaukums (klik uz imdb); sīka piebilde; video):

10. Devītā leģiona ērgis/ The Eagle
Tā vien liekas, ka katru gadu jābūt kādai filmai par romiešu devīto leģionu. Pareizi jau vien ir- kamēr dekorācijas vēl laika zobs nav sagrauzis, tikmēr ātri jāuzcep kāda filma. Jādzīvo taupīgi.
Laikam pie vainas ziņkārība, ka ieliku šajā sarakstā- gribās redzēt, kas jauns būs šoreiz.9. Slēptuve/Shelter
Parasti jau šausmenes nemēdzu skatīties, bet divi labi aktieri šoreiz taisni vai spiež skatīties. Liku ar domu, ka Džuliāna Mūra sliktās filmās nemēdz filmēties un Meijersa ”No Parīzes ar mīlestību” bija visnotaļ jauks skatāmais.

8. Zvēru valstība/Animal Kingdom
Lasot labās atsauksmes un kritiķu atzinību, liekas, ka šī būs labā kriminālgaisotnē ieturēta filma. Pie tam jāpaskatās, kāds kino nāk no Austrālijas.

7. Pārliecība/ Conviction
Šai filmai ir vairāki priekšnosacījumi priekš laba kino- labi aktieri, pateicīgs sižets (cilvēkiem taču patīk ”uz patiesiem notikumiem balstīts”), amerikāņu neatlaidība un hepī ends (droši vien). Tik nez vai režisors būs spējis šo visu labi pasniegt? Pirmā kinofilma kā nekā. Kā aktieris, viņš man ne pārāk gāja pie dūšas (Pēdējais samurajs, Sestā diena). Cerams labāk iepatiksies kā režisors.

6. Cīnītājs/ The Fighter
Arī šeit, tāpat kā filmu augstāk, stāsts iz dzīves un zvaigžņots sastāvs. Piebildīšu vēl, ka Cīnītājs šogad cīnīsies par septiņiem Oskariem un pavisam drīz tā būs redzama Latvijas kinoteātros.

5. Biutiful/ Biutiful
Var jau būt, ka esmu nožmiedzies un šo filmu vajadzēja likt tuvāk topa galvgalim. Kā nekā šī paša režisora veidotā filma ”Bābele” bija dikti uzrunājoša.
Arī šī filma būs redzama mūsu kinoteātros (patiesību sakot jau ir- no 4. februāra).
Un jā- Biutiful ir nominēta Oskaram. Divās kategorijās.

4. Largo Vinčs 2/ The Burma Conspiracy
Patiesību sakot šī filma iekrita acīs pavisam nejauši. Treileris uzrunāja pietiekami, lai nojaustu, ka šis varētu būt viens kārtīgs franču ekšens.

3. Īstenā drošsirdība/ True Grit
Režisori- brāļi Koeni.
Lomās- Džefs Bridžes, Mets Deimons, Hailija Steinfelde (jā, meitukam 14 gadi, bet Oskara nominācija un, galvenais- laba loma kabatā).
Un ko gan vēl šeit piebilst…

2. Miesassargs/ London Boulevard
Romantisks kriminālkino. Krimināla romantika. Un liekas, ka pietiekami jests gabals. Un jau atkal- priekšgalā labi aktieri.

1. Nezināmais/ Unknown
Savulaik Nīsons jau filmā ‘‘Nolaupītā/Taken” parādīja sliktajiem, kur vēži ziemo. Izskatās, ka viņam tas iepaticis un šajā filmā ļaunie redzēs ne tikai to vien.
Prieks, ka mūsu kinoteātros filma parādīsies vienā dienā ar ASV.