Lai arī jūlija mēnesis jau pusē, tas nav šķērslis apskatīt to, ko vēl var apskatīt.
Izvēle bija pietiekoši liela, lai varētu ātri vien sastiķēt sarakstu uz padsmit filmām. Nedaudz padomājot un apdomājot dažas atstājam ārpus un re- jaunu un gaidāmu filmu tops ir gatavs. Hmm, nez vai bija labi atstāt aiz strīpas arī ”Plēsoņas” (sabijos, jo pēdējie plēsoņveidīgie bija diezgan sūnaini)?

Ja kāds grib teikt, ka saraksts nav riktīgs, tad droši to daram komentāros- kopā būs vieglāk atrast tās dažas filmas, ko šomēnes atzīmēt kā noskatītas.

Tāpat kā iepriekš- gaidīšanas vieta, filmas nosaukums (ar klikšķi uz imdb), maza piebilde un video pavadījums.

10. Centurion
Man iepriekšējais režisora veikums (Doomsday) nepavisam negāja pie dūšas. Ceru, ka šoreiz ies labāk, lai arī nojausma saka, ka uhh un ahh te nebūs daudz.


9. Lourdes
Jessica Hausner pati uzrakstīja scenāriju un pati arī sēdās režisora krēslā. Laikam abas lietas viņai sanāca labas, ja jau šī filma tikusi pie bagātīga balvu un nomināciju saraksta. Tai skaitā nominēta arī Zelta lauvai Venēcija kinofestivālā 2009.gadā.

8. The Sorcerer’s Apprentice
Disneja studijai iznākusi jauna pasaka. Pasaka vienkārša, jautra un ar vērā ņemamiem aktieriem- Nikolasu Keidžu, Alfredu Molina, Moniku Beluči…
Režisors Turteltaubs ar Nikolasu Keidžu jau pāris reizes bija ticies- abos Nacionālajos dārgumos. Cerams, šoreiz viņu tikšanās būs kvalitatīvāka.

7. Despicable Me
Multene, kas visnotaļ labi sevi parāda citvalstu kinoteātros. Arī atsauksmes ir pozitīvas cerības raisošas. Un galu galā- kas tas par topu bez muļķika :)

6. Ajami
Vācija ar Izraēlu sameta kopā vienu miljonu ar amerikāņu naudiņām un izveidoja filmu, kas šogad tika nominēta gan Oskaram (to gan saņēma filma no Argentīnas- The Secret in Their Eyes
), gan saņēmusi nominācias un balvas vēl vairākos kinofestivālos.
Filma par palestīniešiem un ebrejiem un viņu nemiera pilno mēģinājumu sadzīvot.

5. Les aventures extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec
Filmas režisors, scenārists, producents ir Luks Besons. Ar to vajadzētu pietikt piektajai vietai.

4. Salt
Glīta tante glīti darīs gauži sliktajiem (varbūt tomēr labajiem?). Andželīna Džoulija divus gadus atpūtās no kino un nu būs iespēja pavērot cik labi viņa ir atpūtusies un uzkrājusi spēkus labam ekšenam.

3. White Material
Franči, es ģībstu!
Šo klasisko frāzi es laikam varētu iepīt katra mēneša topā. Dažos pat vairākkārtīgi.
Šoreiz aci priecē aktieru sastāvs- Ipēra, Lamberts, De Bankolē (atcerietis mazrunīgo tipu Džārmuša jaunākajā filmā?). Arī vide ir neierastāka- Āfrika, kafijas plantācija un baltādainā dāma starp apbruņotiem vietējiem.

2. The Concert
Gada sākumā šo filmu kinoteātri jau demonstrēja. Nenoskatījos tad, jālabojas tagad, jo filma izskatās pat ļoti skatāma- laba mūzika, labi aktieri, neliels krievu humoriņš…

1. Inception
Laikam jau citu likt pirmajā vietā tā īsti nevarēja- labs režisors, labs budžets, labi aktieri… ko vēl vajadzētu priekš pilnas laimes?