Sākšu ar priekšvārdu.

Parasti, kad tiek kādā veidā mainīta satiksmes organizēšana, uzreiz tajā vietā var manīt policistus, kuri visnotaļ naski stādina tos, kuri nav pamanījuši, ka tagad tur ir zīme apstāties aizliegts, ķieģelis, kāda ātruma zīme noņemta, jaunizveidots vienvirziena ceļš utml.
Tā tas bija (te es minēšu Jūrmalas piemērus) gan pārtaisot Baznīcas ielas posmu par vienvirziena, tā tas bija Meierovica prospektā noņemot zīmi 70, tā tas nule bija Nometņu ielā (Kauguros), kur tūlīt aiz Raiņa ielas ir ķieģelis, jo tālākā posmā Nometņu iela ir vienvirziena.

Tālāk varētu turpināt ar vidusvārdu.

Laikam atkārtošos, bet tas joprojām ir aktuāli- vērojot to, kas notiek uz ceļiem, rodas iespaids, ka vairums vienkārši dodas no punkta A uz punktu B, nevis piedalās satiksmē.

It kā neatkarīgi no tā, kādas satiksmes izmaiņas tiek ieviestas, šoferiem ir jāpamana izmaiņas un tās jāievēro. Varbūt tāpēc ir labi, ka policijas stingrāk uzmana tās vietas, kur nule kā ieviestas izmaiņas? Kā tad citādi to satiksmes aklumu lai izārstē?

Jā, par piemēru, šajā pašā Nometņu ielā pirms krustojuma ir plakāts ar brīdinošu ķieģeli un uzrakstu par satiksmes izmaiņām. Tad vēl ir rīkojuma zīme braukt pa labi un aiz krustojuma ir ķieģelis. Trīs zīmes, kuras tā arī kādam izdodas nepamanīt.

Protams, var jau teikt, ka policistiem vajadzētu dot laiku, lai šoferi pierod pie izmaiņām, bet… bet vērojot, kā vēl pie pāris dienas veca ķieģeļa, vismaz piecas mašīnas sabraukušas pret spalvu un noštopējušas vienu joslu rada diezgan lielu neērtību pareizi braucošajiem šoferiem, liekas, ka policijas klātbūtne te būtu bijusi ļoti vēlama.

Un pēcvārdā vairāk tādā kā filosofiski jautājošā veidā gribētu dzirdēt citu viedokli- cik tas ir pareizi no policijas puses šādi dežurēt pie jaunajām ceļazīmēm? Vajag, jo šoferiem ir jāredz zīmes? Vajag, bet tikai ar brīdinošu pirksta kratīšanu? Nevajag, vismaz kādu nedēļu no zīmes uzstādīšanas? Vajag, un tā kārtīgi izpurināt ar satiksmes aklumu sirgstošos (pabraukšana zem ķieģeļa tiek novērtēta ar 2 punktiem un 40 latiem)?