Oriģinālnosaukums: New Amsterdam
Valsts: ASV
Žanrs: Detektīvs/ Krimināls/Drāma
Lomās: Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Alexie Gilmore, Stephen Henderson, Susan Misner
Gads: 2008

Par seriālu-
Džons Amsterdams it kā ir parasts Ņujorkas iedzīvotājs. Ja vien neskaita to, ka viņš strādā policijā un izmeklē slepkavības, kā arī to, ka viņš ir dzimis 1607.gadā un pēc indiāņu meitenes aizstāvēšanas viņš iegūst nemirstību līdz tam brīdim, kad viņš satiks īsto un vienīgo.


Teikšu uzreiz- Džons Amsterdams nav kalnietis, lai gan izskatās, ka abu seriālu sižeti ir stāvējuši vienā plauktā. Te vairāk ir romantika un detektīvs. Galvas nevienam necērt nost.
Un pat nezinu vai tas ir labāk. Kā romantiski noskaņots seriāls, kur galvenajam varonim pamatā ir viena problēma- kā atrast īsto, jo tā nemirstība viņam jau ir līdz lampiņai. Viņš vēlas novecot kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, nevis novērot kā viņa 63 bērni noveco un nomirst nemaz nezinot ka papiņš vēl ir jauns, sprauns un joprojām izskatās kā 35 gadus vecs.
Protams, neliela saujiņa ļaužu zina Džona noslēpumu. Un nav jau arī tā, ka Džons to īpaši slēptu, tikai pārējie to uztver par viņa savdabīgo humora izjūtu.

Katrā sērijā Džonam ir uzdevums- jauns noziegums, kuru viņš ar savu jauno pārinieci veiksmīgi risina. Pie reizes jāsameklē īstā mīla. Abi uzdevumi nav no tiem vieglajiem, bet viss virzās diezgan pozitīvi. Es pat teikti- lēnu garu, kaislu mīlu un nelielu asumiņu no policistu ikdienas. Diezgan vienveidīgi, bet tajā pat laikā interese saglabājas pieklājīgā līmenī.
Ja vēl būtu mazliet kārtīgāk sakošļājuši to domu, tad domāju, ka seriāls būtu padevies daudz aizraujošāks un asāku momentu bagātāks. Jā, un nebūtu kancelēts pēc astotās sērijas.
Jo viss jau it kā bija- galvenais varonis savu darbu darīja godam (pāriniece gan īsti nevilka līdzi), pārējie policisti kā fons bija labs, vide (Ņujorka) pateicīga vieta izpausties, atmiņas no senākiem laikiem ar iepina iekšā… bet laikam tā vēlme visu notušēt nevis izcelt viņa gadsimtiem krātās zināšanas un prasmes šo seriālu lēma apraušanai pusvārdā.
Žēl. Ne paša seriāla, bet labās idejas nolikšanai skapī. Varēja jau nedaudz pārdomāt (samazināt?) to romantiku un vairāk piestrādāt pie policijas darba un atmiņu bagāžas. Būtu sanācis interesantāk. Un droši vien arī izvilktu ilgāk par astoņām sērijām.

Seriāla vērtējums: 7/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.