Saprotu, ka ārā ir pavasaris un kalendārā piektdiena, bet gan jau kāda rezervīte būs palikusi nelielam satiksmes noteikumu uzdevumam (#2 tāpēc, ka bija arī #1- satiksmes noteikumu uzdevums).

Lieta sekojoša- kādu laiku atpakaļ manīju, ka viena tante ar savu autiņu veica interesantu manevru (skat augšējo bildi). Notikumi risinājās Dubultos pie veikala Elvi.

Tante atpakaļgaitā izgriezās no auto stāvvietas (tante atradās uz vienvirziena ielas) un tāpat atpakaļgaitā turpināja braukt ārā krustojumā (sarkanā bulta) un nostājās tur esošajām mašīnām, kurām bija sarkanais signāls, priekšā. Tad, sagaidīja sev zaļo signālu un nogriezās pa kreisi (zilā bulta). Un aizbrauca.

Manevrs pats par sevi interesants, bet tajā pat laikā tā īsti nevarēju prātā atrast kuru satiksmes noteikumu punktu viņa ir pārkāpusi.
Nez kāpēc, bet atmiņā ir nosēdies fakts, ka pa vienvirzienu ielu drīkst braukt atpakaļgaitā.
Satiksmes noteikumi arī tā īsti nesaka, ka to nevar darīt:

298.1. 501.zīme “Vienvirziena ceļš”. Ceļš vai brauktuve, pa kuru visā platumā atļauts braukt transportlīdzekļiem vienā virzienā;

95. Braucot atpakaļgaitā, transportlīdzekļa vadītājs nedrīkst traucēt citus ceļu satiksmes dalībniekus. Ja tas nepieciešams ceļu satiksmes drošībai, transportlīdzekļa vadītājam minētā manevra veikšanā jālūdz citu personu palīdzība. Aizliegts braukt atpakaļgaitā pa ceļu, kas apzīmēts ar 548.ceļa zīmi.

298.44. 548.zīme “Ātrgaitas ceļš”. Izbraukšana uz ceļa, pa kuru atļauts braukt tikai ar motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, automobiļiem un autobusiem;

Pieliku pāris bildes (ar palielināmu klikšķi) no šī krustojuma, lai vieglāk uzburt ainiņu.
Un te nu pats uzdevums- vai tante šajā gadījumā pārkāpa satiksmes noteikumus?