seriali

Parasti jau sanāk uzrakstīt par tiem seriāliem, kurus noskaties līdz galam. Vai vismaz pabeidz kādu sezonu.
Par tiem, kurus atmet, tā īsti nesācis skatīties, tā arī neviens neuzzina. Droši vien pareizi vien ir- nav ko laiku tērēt rakstībai, ja neesi tērējis laiku skatībai.

Bet tomēr. Mēģināšu savilkt kopā tos seriālus (daudz jau to nav), kurus es tā arī neesmu līdz galam noskatījis. Var jau būt, ka man kāds spēs noargumentēt un liks atgriezties un pabeigt iesākto. Vai arī neliks. Vai arī es kādam aiztaupīšu laiku un kāds neiesāks skatīties to, kas nav vērts (zinu- subjektīvs skats).

Master of sex

Kādam taču bija jāsāk tā seksuālā revolūcija. Bija jāsaprot kā un kas notiek prātos un ķermenī. Protams, ne visi akceptēja šādus pētījumus, bet dakteris ar savu komandu bija neatlaidīgs.

It kā pamācošs un labi pasniegta doma, bet… bet nekas nenotiek. Droši vien vēsturē tā arī notikās, ka (manuprāt) nekas nenotikās. Saprotu, jābūt prelūdijai, bet cik ilgi? Gribējās kādu pamatīgu intrigu, nelielu ekšenu, … . Jā, seriāls ir augstu novērtēts un arī nominēts nule notikušajā Zelta globusā. Droši vien, kāds, kuram šī nesteidzīgā tēma ir sirdij tuvāka, spēs to novērtēt labāk par mani un vismaz noskatīsies visas 12 pirmās sezonas sērijas.

Person of interest

Vislabākais ir tas noziegums, kurš nav noticis. Tā domā arī miljonārs, kurš radījis veidu kā novērst noziegumu pirms tas vēl radies. Pasauc palīgos kareivi, kurš bija atmetis normālai dzīvei ar roku un abi mēģina veidot pasauli labāku.

Seriāla doma ļauj diezgan lielu daļu rīcības brīvības- te var būt gan spriedzes pilni momenti, gan romantika, gan šo to no šausmenes ar pielikt klāt. Tā, lai tiktu aptverts plašs spektrs un skatītājs varētu pirms katras sērijas nemierīgi dīdīties krēslā un izbaudīt kaut ko jaunu, interesantu un negaidītu. Diemžēl dīdīties nesanāk- pārāk jau plakani viss tiek pasniegts.

Almost human

Ne pārāk tāla nākotne, kur policistiem pāriniekos tiek roboti- ir kuri ar to sadzīvo, bet ir viens, kurš tādu pārinieku ātri pārvērš par lūzni. Līdz tam brīdim, kad viņam iedot nedaudz vecāku modeli.

Šeit es paliku pusotrā sērijā. Neaizrāva, lai arī ideja bija pieklājīga. Tikai tas izpildījums likās kaut kur no senākas pagātnes ne 2013.gada. Droši vien vajag šim seriālam dot vairāk laika sevi pierādīt, bet man nu nekādi neradās ticība, ka tur kaut kas mainīsies uz labo pusi.

Peaky blinders

19.gadsimta Lielbritānija, kad noziedzniekiem sava varenība bija jāpierāda nemitīgās cīņās ne tikai ar policiju, bet arī ar citām ģimenēm. Un tad labi noder kepkas, kuru nadziņos ir ieslēpts kaut kas asāks.

Peaky blinders es varētu nosaukt par ļoti labi pasniegtu seriālu, bet man tas nepiedūrās. Pat nezinu kur bija vaina. Var jau būt, ka manī pašā, bet kaut kas pietrūka, lai noskatītos visas sešas pirmās sezonas sērijas. Droši vien biju pārāk sadomājies par bargām ielu cīņām 19.gadsimta Lielbritānijā, kurās kepkas rādītu visiem kur vēži ziemo.

Dracula

Drakula bija nogalināts un paslēpts, bet kādam, atriebes kāram, cilvēkam dzima plāns izmantot Drakulu, lai atmaksātu tai organizācijai un tiem cilvēkiem, kuri izpostīja viņa dzīvi. Tāpēc viņš atdzīvina Drakulu, un ar viņu, kā noslēpumainu bagātnieku, dodas savu plāna realizēšanā.

Te jau likās, ka pirmā sērija aizraus sev līdzi arī nākamās. Neaizrāva. Un pie tā arī grūtsirdīgi nopūties kanceleju šo seriālu. Nav jau tā, ka to vampīru ir pārāk daudz. Vienkārši, te ļoti pietrūka kaut kas no Van Helsinga superieročiem un superkautiņiem. Tāda sajūta, ka mērķēts priekš romantiķiem.

Grimm

Ja tu esi pēdējais no slavenās pasaku teicēju dzimtas, tad tev draud briesmas- visi tie mošķi un mūdži ir īsti un tie grib tikai vienu- nogalināt visus un tevi tai skaitā.

Tagad jāpadomā vai noskatījos vienu, divas vai trīs sērijas. Lai vai kā- ar to pietika, lai neskatītos tālāk. Kārtējo reizi jāpaliek pie tā, ka doma laba, bet pasniegšana aizgāja pasaku pasaulē.

Bates motel

Mamma ar savu mīlulīti dēliņu nolemj mainīt savu dzīvi un citā pilsētā nopērk moteli, kur mēģinās ne tikai atvērt ģimenes biznesu, bet arī atvērt labāku lapu savās dzīvēs. Tik laikam īsti neizdsies, jo ne tikai motelis var būt nerentabls, bet visa pilsētiņa ir mazliet citādāka.

Te kārtējo reizi jāpiemin draiva trūkums- it kā ir visi priekšnoteikumi (mazpilsēta, kaņepju lauki, nežēlīgi vietējie atmaksas likumi, slēpjama slepkavība, policists ar skeletu skapī,…), bet nekas nenotiek! Tā, lēnu garu, risina notikumus, kuri droši varētu palikt bez uzmanības.

Tas pagaidām arī viss. Uz pārējiem (pagaidām) esmu trāpījis un atzinis par labu esam. Un gaidu nākamās sezonas. Mēģināšu arī kārtīgi atrakstīties par noskatītiem.