Laukos un dārzos ne viss notiek pēc plāna un ilgas domāšanas. Dažreiz savas korekcijas darāmo darbu sarakstā ienes arī pēkšņas vēlmes. Šoreiz pēkšņā vēlme bija flokši. Izdomājām, ka laukos jābūt flokšiem. Galu galā- kas tā par lauku māju bez flokšiem!

Kamēr ideja neatdziest, sākām meklēt piedāvājumu. Kā parasti- savējiem nevienam nekā nav. Tāpēc paliek internets. Tur ir mājaslapa dalss.eu, kur bija visnotaļ pieklājīgs piedāvājums. Cena gan nebija konfekte (ar visām atlaidēm), bet ko padarīsi- par pēkšņo gribēšanu ir vien jāmaksā. Un par labu stādu 5 eiro nav žēl. Piegāde bija norādīta trijās dienās ar omnivu. Viss it kā der- 2.aprīlī izvēlējāmies sešus stādus, pārskaitījām 30 eiro un gatavojāmies lielajai stādīšanai jau tuvākajās dienās.

Protams, kā jau dzīvē — tur viss kursē pēc citiem sarakstiem. Pēc piecām dienām ne čiku, ne grabu. Tāpēc zvanām un jautājam- kur mūsu flokši! Ne pārāk laipna atbilde vēstīja, ka būs jāpagaida. Nu labi, pagaidīsim.

11.aprīlī epastā iekrīt vēstule:

”Sveiki,
Informējam ka flokšu piegāde kavēsies lidz 1.5 nedēļam. Auksts laiks nelien ārā no zemes un nav iespējams izrakt un sagatavot.”

Ko darīt, noplātam rokas un gaidām- dārzā visādi var gadīties.Īstā diena pienāca 27.aprīlī- vispirms epastā pienāk ziņa, ka flokši izsūtīti un vēlāk arī īsziņa, ka ir omnivas pakomātā. Raitā riksī devos turp. Mazliet gan izbrīnīja tā papīra aploksne — biju pārliecināts, ka stādi būs podiņos, kastītē vai kaut kā tā. Aploksne kā nekā ir saspiežama, salokāma un visādi citādi ievainojama.Vēl lielāks izbrīns bija mājās atverot aploksni — stādu vietā ieraudzīju stādiņus. Mazas driskas. Skaidrs, melots jau nav — stādi paliek stādi. Arī no maza var izaugt liels. Tik bija sajūta, ka ļoti centušies izplēst pēc iespējas sīkākas daļiņas, lai sanāktu vairākiem pasūtījumiem. Uz vietas veikalā es tādus stādus neņemtu. Vismaz ne par piečuku. Bet lielāka škrobe bija par pašu stādu kvalitāti — iepakoti plastmasas maisiņos ar aizdari, viens plikām, sausām saknēm, otrs sasutis ar puspuvušiem dzinumiem, trešais ar nolauztu pumpuru. Pārējie trīs bija apmierinošā stāvoklī. Pirmajā acu uzmetienā šķita, ka izdzīvos tikai puse (labākajā gadījumā) un jāraksta sašutuma pilna vēstule pārdevējam. Beigās nospriedu, ka nav vērts — savu taisnību nepierādīšu un naudu (vismaz daļu) neatgūšu. Slēgšu vien iekšā savus zaļos pirkstiņus un likšu iepirktos flokšus reanimācijā.Tās pašas dienas vakarā pieraku stādus kastītē un kārtīgi salēju. Nākamajā rītā braucu pie māmas un iepodoju stādus. Noliku siltumnīcā, lai audzē muskuļus. Pēdējā bildē var redzēt kā veicas ar augšanu — ”Tequila” ar savām sausajām saknēm izskatās cerīgi; aplauztā ”Jade” arī; sasutusī ”Nicky” ar cenšas, bet lielas cerības neloloju; pārējās (Bold & beautiful, Creme de la creme un Cleopatra) izskatās ļoti labi.Var jau būt, ka viena slikta pieredze nedod tiesības izdarīt paliekošus secinājumus, bet šobrīd noskaņojums ir tāds, ka šis bija pirmais un pēdējais pirkums delss.eu. Ne attieksme, ne prece nemudina tur iepirkties vēlreiz. Par ieteikšanu citiem nemaz nerunājot. Nākamo reizi stādus meklēšu un izvēlēšos prātīgāk.