Oriģinālnosaukums: Nobody
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs
Režisors: Ilya Naishuller
Lomās: Bob Odenkirk, Aleksey Serebryakov, Connie Nielsen, Christopher Lloyd, RZA
Gads: 2021

Par filmu
Hatčs Mansels ir vienkāršs cilvēks pusmūžā- viņš katru dienu dodas uz darbu nelielā uzņēmumā, ir tēvs diviem bērniem un vīrs sievai. Pilsonis parastais, kuru neviens neievēro. Izskatās, ka arī dzīve viņu atstājusi bez ievērības.
Pat zagļiem viņš nespēj izrādīt pienācīgu pretestību. Ar savu pasivitāti viņš galīgi pazaudē cieņu ģimenes acīs. Bet ar šo gadījumu pamostas īstais Hatčs Mansels. Un te dabū trūkties gan tie paši zagļi, gan arī varenā krievu mafija, kuras ceļā nejauši trāpījās Hatčs. Vai arī Hatča ceļā trāpījās krievu mafija.

Uzbūvē un pasniegšanas ziņā vienkārša, bet ļoti spraiga un skatāma filma. Dinamika, tiklīdz tā tika ieslēgta, iet pāri malām- iesildošs kautiņš, šaušana, dedzināšana un beigu akordi metālapstrādes cehā. Tiesa, tur prasījās kādu odziņaināku izrādi (bija jau labi, bet…), jo bija ļoti labas iespējas izveidot ”Viens pats mājās” pieaugušo versiju — kā nekā cehā mēdz būt visādi interesanti instrumenti un vietas, kur un ar ko ļaunajiem var nodarīt gauži. Tas pietrūka.
Tāpat pietrūka nedaudz lielāka vērība ļaunajam tēlam — aktieris noteikti spēja daudz vairāk parādīt, kā viņam ļāva.

Galvenais tēls ļoti labi parādīja savu atgriešanos — pārliecinoši, soli pa solītim atguva formu, azartu un smeķi dzīvei. Pat dzirkstelītes acīs. Viss tālākais skatītājam bija kā ļaušanās brīvajam kritienam, kur lielā ātrumā notiek viss tas, kas notiek kārtīgās grāvējfilmās — humors, nekaunība, asinis, vīrus daiļojošas brūces un lielas cerības uz turpinājumu. Un daudz skaistumu detaļās. Tai skaitā skaņu celiņā.

Filma ikvienam skatītājam, kuram patiks vērot rūpes par ģimeni, nepieķeršanos materiālām vērtībām un pusmūža krīzes pārvarēšanu.

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.