Oriģinālnosaukums: The Old Guard
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/ Fantāzija
Režisors: Gina Prince-Bythewood
Lomās: Charlize Theron, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts, Chiwetel Ejiofor, Harry Melling
Gads: 2020

Par filmu-
Viņi ir nemirstīgi- četri, izcili labi karotāji, kurus nolīgst dažādu darbu veikšanai. Arī šoreiz nepieciešama viņu palīdzība, lai glābtu sagūstītus bērnus Sudānā. Tikai šoreiz viss aiziet šķērsām. Un vēl visam klāt viņi uzzina, ka ir parādījies jauns nemirstīgais.

Supervaroņu filmas man kaut kā neizdodas pieņemt, tāpēc tādas neskatos. Šoreiz izskatījās, ka iztiks bez supervaroņu kostīmiem, lidošanām pa gaisu un ložu ķeršanas ar zobiem vai atsišanas ar zobeniem. It kā nebija ar. Iznāca tīri cilvēciski. Un izklaidējoši.

Endija ir savas vienības boss. Viņi ir četri- izcili karotāji un profesionāļi. Tāpēc viņus nolīgst īpaši grūtu un bīstamu uzdevumu veikšanai. Un viņi savus uzdevumus veic perfekti. Nenoliedzami, viņiem palīdz tas, ka visi četri ir nemirstīgi. Tikai to neviens nezina. Un Endija dara visu, lai neviens arī neuzzinātu.

Pēc kārtējā uzdevuma viņiem jāpārdomā tālākie plāni, jo izskatās, ka kādam ir kļuvis zināms viņu noslēpums. Un vēl- ir parādījies jauns nemirstīgais.

Ļoti labs kino. Dinamisks, ar labām cīņas ainām, pārdomāts un bez lieliem kritumiem sižetā. Protams, labam kino līdzi nāk arī pieaugošākas prasības pret sīkumiem un maznozīmīgam detaļām, bet ja atmet piekasīšanos, tad iztrūka tikai tādas kārtīgas pakaļdzīšanās ar auto. Pārējais bija ļoti labs un izklaidējošs.

Ļoti patika tā morāles puse- tur bija labi pārdomāts par to labo darbu neredzamo pusi. Mazāk pie dūšas gāja slikto puse- tur nu gan varēja mazliet labāk piestrādāt. Vismaz krāšņāk. Bet tas laikam paliks nākamajai daļai (jo beigu kadri tādu piesolīja).

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.