Oriģinālnosaukums: Outrage/Autoreiji
Valsts: Japāna
Žanrs: Drāma/Grāvējs/Krimināls
Lomās: Takeshi Kitano, Kippei Shiina, Ryo Kase, Tomokazu Miura, Jun Kunimura, Tetta Sugimoto
Režisors: Takeshi Kitano
Gads: 2010

Par filmu-
Ar viltu un bez žēlastības jakudzes iekaro jaunas ietekmes zonas, kas katram klanam ļauj kļūt gan bagātākam, gan varenākam. Un līdz ar to arī iespēja tikt tuvāk pie jakudzes priekšsēdētāja.
Cīņas ir nežēlīgas un uzticēties nevar nevienam.


Takeši Kitano biju pamanījis viņa paša režisētajā filmā par Zatoiči (par neredzīgo vīru, kurš ekselenti vicina zobenu). Zatoiči bija labs. Tāpēc nolēmu, ka par jakudzēm arī būs labi. Ievēroju vienu neapstiprinātu tekstu, ka Takeši Kitano ir noliedzis viņam ko jautāt par viņa tēvu un tas ir mēģināts saistīt ar to, ka viņa tēvs bija jakudzes rindās, kas Kitano arī ļāvis savos darbos šos darboņus parādīt ar īpašu mērci.

Un šajā filmā mērcīte ir īpaši nikna. Neatceros tādu filmu, kur nācās samiegt acis no pārlieku tiešiem vardarbības skatiem. Ne kurā katrā filmā ēdienu irbulīšus dur ausīs un ne kurā katrā filmā masveidā tika griezti pirksti. It sevišķi ar švaku kancelejas nazi… Tā vien liekas, ka viņiem katrs otrais ir ar nogrieztiem pirkstiem, jo parasta atvainošanās neiet krastā. Tāds savdabīgas darījumu kārtošanas metodes.

Viena nianse- šajā filmā tā arī nebija labais tēls. Te nebija cīņa labajam ar ļauno vai policistam ar noziedznieku. Te bija vienkārši cīņa, kurā skatītājam nav jādomā, kura pusē nostāties. Lielie kungi vērpj savas intrigas, mazie kungi tās izpilda un pavisam mazi kundziņi mirst. Protams, ja kāds ir viltīgāks un izmanīgāks, tad tas izdzīvo. Vai arī ir tas, dēļ kura miršanas ķēdīte ir aizsākta.

Japāņu filmas, ir ne tikai mazliet grūtāk sagremojamas dēļ ģeogrāfiskā un kultūras attāluma, bet arī grūtāk ir uztveramas viņu aktieru grimases. Nezinu, varbūt tas ir no sērijas ”man tik tā liekas”, bet ļoti bieži viņu pārsteiguma izpausme vai dusmas, ir tādas pārcentīgi samākslotas.
Tas nav slikti, tikai nedaudz amizanti izskatās.

Filma ir apetīti rosinoša, jo tā vien liek skatāmajā sarakstā ielikt vēl kādu no Kitano darbiem – Jakudzes brālis, Salūts, Kikudžiro, Nežēlīgais policists…

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

P.S.
Par filmas nosaukumu pārāk nekritizējiet- mēģināju nedaudz latviskot pēc savas gaumes un saprašanas.