Oriģinālnosaukums: The Devil’s Tomb
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/Šausmas/Spriedzes
Lomās: Cuba Gooding Jr., Ray Winstone, Ron Perlman, Taryn Manning, Henry Rollins
Režisors: Jason Connery
Gads: 2009

Par filmu-

Ar zinātniekiem, kuri strādāja slepenā laboratorija tuksneša vidū dziļi pazemē paslēptā laboratorijā ir pārtrūkuši sakari un armijas specvienība saņem uzdevumu izglābt laboratorijas vadītāju. Neko citu viņi no šīs laboratorijas nedrīkst ne izglābt, ne paņemt sev līdzi. Nevienam nav zināms, kāpēc pārtrūka sakari un kādu noslēpumu glabā šī laboratorija.

Dažreiz ir tā, ka tavā redzeslokā trāpās filma, par kuru tev nav nekāda informācija- ne kas tur notiek, ne cik tā ir skatāma, un vai vispār tā ir skatāma. Grozi rokās disku un mēģini pēc aktieru sastāva vai režisora atcerēties, cik no šiem uzvārdiem būtu apzīmējami ar kvalitātes zīmi. Šī filma ir tieši no tādas sērijas un vienīgais iemesls filmas skatīšanai bija Kuba Gudings Jr. Kā nekā saņēmis Oskaru par tēlojumu filmā Džerijs Makgvairs un pāris filmās atmiņā palicis viņa tēlojums (As Good as It Gets, Pearl Harbor un pat tādā filmā kā Rat Race).

Te laikam arī beidzas viss labais un sākas šausmas. Ne gluži filmas šausmas, lai gan tur ir mēģinājums skatītājiem parādīt miesas griešanu un melnu vēmekļu šļākšanos, bet šausmas, kas jāpiedzīvo skatītājam. Pirmkārt jau šausmīgas vilšanās par Kuba Gudingu Jr., ko viņš dara tik vājā (maigi sakot) filmā?! Vai viņam ar ir kāda dižķibele, ka jāņem viss ko pamet priekšā? Nākamas šausmas ir par pārējo ansambli- tā vien liekas, ka pārējie aktieri savā mūžā neko vairāk kā par statistiem nav tēlojuši. Scenārija šausmas laikam nav vērts pieminēt- pēc filmas apraksta var nojaust, ka ož pēc sekla un bezgaršīga laika pavadīšanas pie ekrāna.

Filma iet to pašu taciņu, ko pirms tās jau ir gājušas neskaitāmas filmas- laboratorija, zinātnieki, mutanti un nezināmi ļauns tēls. Oriģinalitātes praktiski nekādas. Viss notek ierobežotā telpā ar ierobežotu laiku un ik pa laikam uzglūnošu ļaunumu, kas pa vienam samazina armijnieku skaitu.

Nav skaidrs, kur filmas veidotāji ir iztērējuši 10miljonus, kas bija paredzēti filmas budžetā, jo nekur nevar manīt kaut viena iztērētā dolāra vērtību. Pat mēģinājums šo filmu uzlūkot kā parodiju vai kā rotaļu ar zemas kategorijas grāvējšausmenēm, nekādi neizdodas. Tas pats tukšums un vilšanās paliek. Un neticu, ka kāds, pat žanra cienītāji varētu filmas veidotājiem atzinīgi uzsist uz pleca un teikt- malači! Filma bez cerībām tikt pie laba vārda un uzslavas. Filma, kuru mierīgi var neskatīties, lai arī tur ir filmējies Kuba Gudings Jr.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.