Oriģinālnosaukums:Night at the Museum 2: Escape from the Smithsonian
Valsts: ASV/Kanāda
Žanrs: Komēdija
Lomās: Ben Stiller, Amy Adams, Owen Wilson, Hank Azaria, Robin Williams
Režisors: Shawn Levy
Gads: 2009
Par filmu-

Lerijs pameta muzeja naktssarga amatu un uzsācis veiksmīgu uzņēmējdarbību. Nejauši apmeklējot savu iepriekšējo darba vietu viņš uzzina, ka muzejs nākamajā dienā tiek slēgts un eksponāti pārvesti uz milzīgu muzeja eksponātu arhīvu.

Pēc eksponātu aizvešanas iezvanās Lerija tālrunis- muzejā mītošajiem viņa draugiem jaunajā mājvietā draud briesmas un vienīgais, kas var palīdzēt ir Lerijs.

Ir pagājuši pāris gadi un tas ir labs laiks, lai tautās palaistu jaunos muzeju nakts dzīves notikumus. Gan jau visiem svaigā atmiņā ir notikumi no iepriekšējās daļas, kur Lerijs (B.Stillers) savās naktssarga gaitās sadraudzējās ar saviem apsargājamiem objektiem- muzeja eksponātiem, kuri pateicoties vienai plāksnei, pēc Saules rieta spēj atdzīvoties.

Arī šajā daļā skatītāji tiksies gan ar Leriju, gan viņa draugiem, gan arī iemantos jaunus draugus un, protams, arī jaunus ienaidniekus. Kā nekā viņi pārceļas uz jaunām mājām, kur savākti vienkopus milzum daudz dažādi eksponāti un dažiem no tiem ir savas ambīcijas par dzīvošanu un valdīšanu. Katrā ziņā atraktīva ekskursija skatītājiem ir garantēta- būs iepazīšanās, pakaļdzīšanās, lidošana un beigās vēl kautiņš ar lukturi. Kārtīgi pavadīta muzeju nakts.

Tīri nevilšus gribas salīdzināt cik aizraujoši varēja pavadīt nakti muzejā tad un nakti muzejā tagad un jāsaka, ka tomēr pirmā nakts muzejā tika pavadīta interesantāk, jautrāk, pārliecinošāk, vienā vārdā- labāk. Negribētu teikt, ka otrā daļa nebūtu interesantu vai jautru vārdu cienīga. Ir, noteikti ir, bet tā vairāk likās sanākusi pārāk tipiska priekš sīkvela. Dikti jau prasījās kāds svaiga gaisa malks, kas varētu ne tikai atdzīvināt eksponātus, bet arī pārsteigt skatītājus. Prasījās, bet nesagaidījās.

Prieks bija par ļauno faraonu, kurš drīzāk bija komisks nekā ļauns un viņa ļaunie darbi nepārkāpa nosacījumus, lai to varētu mierīgu sirdi baudīt visas ģimenes lokā.

Lai arī filma bez īpašiem pārsteigumiem un jauninājumiem, tomēr skatītājiem tā neliks ne garlaikoties, ne smagi vilties.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.