Oriģinālnosaukums: Mortal/ Torden
Valsts: Norvēģija/ Lielbritānija/ ASV
Žanrs: Fantastika/ Piedzīvojumi
Režisors: André Øvredal
Lomās: Nat Wolff, Priyanka Bose, Iben Akerlie, Per Egil Aske, Per Frisch
Gads: 2020

Par filmu-
Nelielas pilsētiņas policija arestē klaidoni Ēriku, kurš neizprotamā veidā nogalināja pusaudzi. Vietējai psiholoģei Kristīnei lūdz parunāt ar Ēriku, lai saprastu, kas noticis. Bet Tā kā Ēriks ir Amerikas pilsonis, tad policijas iecirknī ierodas aģenti, lai aizvestu viņu.

Tikai viss nav tik vienkārši- Ērikam ir spējas izsaukt negaisu, pērkonu un zibeni. Tikai viņam vēl neizdodas kontrolēt savas spējas. Viņš grib, lai Kristīne palīdz viņam tikt skaidrībā, bet amerikāņiem ir citi plāni.

Filma par seno skandināvu dievībām, rūnakmeņiem un no rokām šaujošiem zibeņiem. Un tas viss ne amerikāņu komiksu stilā, bet veidots  eiropiešu gaumei. It kā labs komplekts labai izklaidei, bet vēlme paķert pārāk daudz, turklāt vēl izpatikt amerikāņu gaumei, filmu saraustīja nebaudāmā mistrojumā.

Ēriks jau vairākus gadus klejo pa Norvēģijas ārēm, līdz netālu no vienas mazpilsētas viņam piesienas grupa jauniešu. Viens no šīs grupas cenšas Ēriku pazemot, bet Ēriks viņu nogalina- nepakustinot ne pirkstu jaunietis tiek nogalināts ar elektrības triecienu.

Policijas iecirknī Ēriks ne ar vienu nerunā, tāpēc palīgā tiek aicināta psiholoģe Kristīne. Viņai izdodas iegūt Ērika uzticību, bet tā kā viņš ir Amerikas pilsonis, tad pēc viņa ieradušies amerikāņu aģenti ar helikopteru. Bet helikopters tiek ierauts pēkšņi uznākušā negaisā un Ēriks brīnumainā kārtā izglābjas. Viņš uzmeklē Kristīni, lai viņa palīdzētu tik skaidrībā ar Ērika superspējām. Tā kā viss sākās pirms vairākiem gadiem kādā fermā, tad viņi nolemj doties turp.

Tā arī īsti nevarēja saprast par ko šī filma ir- par Tora pēcnācēju, par mitoloģisku fantastiku vai par stulbajiem amerikāņu militāristiem, kuri sačakarē visu ballīti. Lai gan ko te par amerikāņiem- ballīte bija sačakarēta jau filmas pusē. Ja vēl sākumā ir cerību pilnais ”tūlīt jau aizies, vēl tik ieskrienas”, tad pusfilmā pienāk apjausma- nekas te nebūs! Nejēdzīgs galvenās lomas tēlotājs nespēj parādīt neko no tā, ko vajadzētu. Turklāt vēl montāža ir izdarījusi visu, lai stāsts būtu tik saraustīts un nebaudāms, cik vien tas iespējams. Ja ar to nepietiek, tad piepalīdz tie paši amerikāņi, kuru galvenā misija ir nošaut. Nu jā- kādam šajā karnevālā jābūt brūnā kostīmā un kāpēc gan lai tie nebūtu amerikāņi.

Pat īsti nezinu vai kāds spētu šo stāstu glābt. It kā doma par mitoloģijas atdzimšanu mūsdienās un Mjelnira nodošanu kāda rokās izklausās kā labs scenārijs filmai, bet te prasījās vismaz piemeklēt kādu piemērotāku (un labāku) aktieri. Pēc tam varētu turpināt ar kaut ko oriģinālāku, ne ar patapināto šablonu no C kategorijas amerikāņu filmām (aizturēt, nelaist, apcietināt, nošaut, utt).

Lēts un nebaudāms kino, kuru drošāk ir neieteikt kādam, nekā riskēt un ieteikt. Un tas ir divtik sāpīgi, jo man šī režisora veidotais Troļļu mednieks dikten gāja pie sirds.

Filmas vērtējums: 2/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.