03.JPG

Oriģinālnosaukums: Sleuth
Valsts: ASV

Žanrs: Spriedzes/Mistērija/Drāma/Komēdija
Lomās: Michael Caine, Jude Law
Režisors: Kenneth Branagh
Gads: 2007

Par filmu-

Slavens detektīvromānu rakstnieks Endrjū uzaicina pie sevis ciemos Mailo, savas sievas mīļāko, kurš ierodoties izsmalcināti iekārtotā savrupmājā, saņem no mājas saimnieka negaidītu piedāvājumu. Endrjū zina par viņu sakariem un ir pat gatavs piekrist šķirt laulību, bet tikai pret konkrētiem nosacījumiem. Viltīgi izdomātajā plānā ir gan iestudēta laupīšana, gan apdrošināšanas kompāniju maldināšana. Viss izklausās gana vienkārši un rakstnieks ar savas sievas mīļāko uzsāk bīstamu spēli, bet nav skaidrs kurš būs uzvarētājs.

Vai ar diviem aktieriem pietiek, lai uztaisītu labu filmu? Pietiek, ja aktieri ir uzdevumu augstumos. Un šoreiz abi aktieri savas lomas notēloja vienkārši lieliski. Visa filma pagāja vienā elpas vilcienā vērojot abu aktieru saspēli.

Endrju savas sievas mīļākajam piedāvāja uzspēlēt spēli, kurai vajadzēja visu trijotni darīt laimīgu- sieva ar savu mīļāko un nozagto miljonu vērto kaklarotu varētu sākt jaunu dzīvi, viņam pašam sanāktu laba nauda no apdrošinātājiem. Pēc nelielas vilcināšanās Mailo šai spēlei piekrīt. Rezultātā spēle kļūst aizvien aizraujošāka un abi spēlētāji aizvien azartiskāk iejūtas savās lomās. Tuvojas spēles noslēgums un spēlē parādās jauns un negaidīts (vai varbūt ieplānots?) pavērsiens. Tikai, kurš būs uzvarētājs….

Brīžam bija pat grūti izsekot kurš no viņiem šoreiz spēlē pašu izdomātā spēlē un kuru lomu uzņēmies, bet kurš tikai attēlo scenārijā rakstīto. Emocijas no komiskām filmas ainām pāriet spriedzes pilnos momentos, kuri tikpat nepiespiesti pāriet mierīgā, un pat dramatiskā gaisotnē. Viss sanācis tik dabiski, tik tīri un noskatoties filmu nepamet sajūta, ka ir redzēta patiešām labu aktieru eleganta saspēle, patiešām labā filmā.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

13.JPG 23.JPG 33.JPG 43.JPG 53.JPG 63.JPG