02.JPG

Oriģinālnosaukums: Kill Buljo: The Movie
Valsts: Norvēģija
Žanrs: Parodija/Komēdija
Lomās: Natasha Angel Dahle, Stig Frode Henriksen, Eirik Junge Eliassen
Režisors: Tommy Wirkola
Gads: 2007

Par filmu-

Norvēģu parodija par ‘’Nogalināt Bilu’’

Laikam uzreiz ir jāsāk ar brīdinājumu- ja nepatīk nejēgā tizli jociņi un bieži pielietoti rupjvārdi (nevietā un nelaikā), tad šī filma nav priekš jums. Jā, tā ir parodija un var saskatīt līdzības ar Tarantīno veikumu, bet skatoties ne īsti smieties gribās, ne raudāt… bezemociju gabals, kurš veltīgi patērē skatītāja laiku.

Sižetu atstāstīt laikam nav vērts, var tikai pieminēt, ka galvenā persona ir apbižots norvēģu čukča Jumpa Tormans, kurš atmaksā visiem saviem pārdarītājiem tos vienkārši nogalinot. Pa vidu šai nodarbei notiek visādi (it kā) komiski atgadījumi, kurus varētu vairāk dēvēt par pretīgiem, nekā smieklīgiem. Negribu aprakstīt detaļas, ko filmā dara ar kakām un mājlopiem….

Grūti spriest kāds ir šīs filmas mērķis un kurai auditorijai tas ir domāts. Varbūt šāda tipa ‘’humoru’’ tikai pašiem norvēģiem ir vērts izprast? Jā, tipāžs bija smieklīgs- čukča. Pie tam norvēģu. Viss pārējais vairāk atgādināja kādu domubiedru grupas kopā sanākšanu un nelielu rotaļu ar videokameru.

Nez vai ir daudz tādu skatītāju, kurus spētu sajūsmināt filmā parādītais norvēģu humors, tāpēc šo filmu varu ieteikt tikai tiem, kuriem patīk daudzreiz redzēti glupi joki vai kurus moca akūta garlaicība.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

12.JPG 22.JPG 32.JPG 42.JPG 52.JPG 62.JPG