Predestination

Oriģinālnosaukums: Predestination
Valsts: Austrālija
Žanrs: Fantastika/Spriedzes
Režisors: Michael Spierig, Peter Spierig
Lomās: Sarah Snook, Ethan Hawke, Noah Taylor, Christopher Kirby, Freya Stafford
Gads: 2014

Par filmu-
Nākotne. Ir izdomāta ceļošana laikā un, lai izveidotu nākotni labāku, tad īpaši apmācīti policisti ceļo pagātnē, lai novērstu noziegumus. Bet ir viens noziedznieks, kurš joprojām netraucēti veic spridzināšanas darbus Ņujorkā un nogalina iedzīvotājus. Un nevienam neizdodas viņu notvert.

Predestination

Pēc filmas noskatīšanās galvā peld jautājums: kas tad bija pirmais- vista vai ola?

Šajā stāstā, kas nav izraibināts ar krāšņiem specefektiem un elpu aizraujošu notikumu karuseļiem, visa sāls slēpjas… pat nezinu kā labāk pateikt. Visa sāls slēpjas pašā stāstā? Te faktiski pāris aktieru nes filmas domu pie skatītāja un pārējais ir kā bezmaksas piedeva. Vismaz pārējo īsti nemani.

Ne drēbes, ne auto, ne sadzīves priekšmetus. Lai gan vienā otrā kadrā pavīd kaut kas, ko varētu saukt par parādīšanu, ka esam citā gadā. Viss pārējais balstās uz vēlmi noķert Ņujorkas spridzinātāju, kas filmas pirmajā daļā atvirzās otrā plānā, lai dotu vietu ļoti neparastajam stāstam.

Predestination

Šis neparastais stāsts (kas ir būtiska filmas daļa) un pati filma tiek pasniegta tādā kā nesteidzīgā un hipnotizējošā stilā, kā rezultātā pieķer sevi pie domas, ka esi ieurbies filmā un mēģini saprast kopējo ainu. Tāpat mēģini uztvert tās atsevišķās detaļas un varbūt pat kādu morāli. Aktieri to ļauj- viņu darbošanās ir mierīga un gandrīz vai fona līmenī. Visu pārējo ļaujot aizpildīt pašam skatītājam.

Tā kā režisori (un scenārija autori) vācu dvīņubrāļi Michael un Peter Spierig jau otrajā filmā par lokomotīvi izvēlējušies Ītanu Hauku (pirmā bija vampīru drāma Daybreakers), tad jādomā, ka ar sadarbību abas puses ir apmierinātas. Un, manuprāt, apmierināts var justies arī skatītājs.

Predestination

Saprast filmu un tas stāstu var izdoties jau filmas pusē un var izdoties tikai pēc filmas noskatīšanās. Un tikpat labi var teikt, ka neizdosies. Tāpat ir ar patikšanu- var priecāties par savdabīgo un feino darbu. Un var riebumā saraukt pieri.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.