kinopoisk.ru

Oriģinālnosaukums: Captain Phillips
Valsts: ASV
Žanrs: Biogrāfija/Drāma
Režisors: Paul Greengrass
Lomās: Tom Hanks, Barkhad Abdi, Michael Chernus, Chris Mulkey, Barkhad Abdirahman
Gads: 2013

Par filmu-
Zem ASV karoga kuģojušais kuģis ”Alabama” ir ceļā uz Keniju, bet pie Somālijas krastiem viņam uzbrūk četri Somālijas pirāti. Komanda cenšas aizstāvēt kuģi, bet pirāti tomēr to ieņem un gatavojas izvirzīt prasības par izpirkuma maksu.

kinopoisk.ru

Es noteikti varu teikt, ka Kapteinis Filipss ir visādā ziņā laba un dažbrīd pat aizraujoša filma, bet tā ka seši Oskari… Pie tam ne tajās otršķirīgajās kategorijās… Nez….
Nu labi, es noteikti nesaskatīju to, kas ir Oskara vērts pārējās kategorijās, bet somāliešu pirātu vadonim Musem man to nebūtu žēl. Faktiski dotu visiem četriem melnajiem- viņiem sanāca pat ļoti labi. Un nemaz neizskatījās, ka pirāti ar Henku satikās tikai kuģa ieņemšanas ainu filmējot.

kinopoisk.ru

Par pārējiem… nu par pārējiem maz ko teikt, jo pārējo lomās bija Toms Henks kā kapteinis Filipss. Viņš uzņēmās visu smagumu un visu kinolentu uz sevi. Un Henks kā jau pārbaudīta vērtība, neliek vilties- nospēlē tik labi cik vajag.

Es nezinu cik un kas filmā atbilst no reāliem 2009.gada notikumiem (filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem), bet to visu skatoties no malas tā vien likās, ka pietrūkst maza deva reālisma. Zinu, ka man nav ne sajēgas ne priekšstata par to kā viss šādās situācijās notiek dzīvē, bet likās, ka viena pirātu laiva jau nu nevarētu būt problēmai tik lielam kuģim un apkalpei- daži cilvēki pie bortiem un abordāža nenotiktu. Kaut vai nogrūstu trepes. Vairāk izskatījās nevis- darām ko varam, bet- kas būs, tas būs.

Var jau būt, ka es sacerējos par daudz un gaidīju ne tikai pamatīgāku kuģa aizstāvēšanu, bet arī interesantāku (ja tā var teikt) cīņu uz paša kuģa. Bet viss notika kā pēc Karlsona reglamenta- mieru, mieru tikai mieru.

kinopoisk.ru

Un vispār- kāpēc tieši šis notikums? Vai tad citi pirātu gadījumi ir sanākuši ne tik interesanti vai arī jāsaka paldies tam, ka šis bija pirmais (pēc ļoti ilga laika) amerikāņu kuģa nolaupīšanas mēģinājums?

Kopsavilkums ir pavisam vienkāršs un ne sešu Oskaru nomināciju cienīgs- filma ir laba tā laiku notikumu atspoguļojums ar viena aktiera un četru pirātu labu spēli, kas visas filmas garumā skatītāju noturēs pie ekrāna un kādam vairāk, kādam mazāk liks izjust to saspringumu, ko parasti spriedzes kino dara. Izjūtas un pēcgarša gan atkarīgas no paša skatītāja kritiskā skata un emocionālā stāvokļa, kurus filma nespēj mainīt.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.