Dragon Blade

Oriģinālnosaukums: Dragon Blade/ Tian jiang xiong shi
Valsts: Ķīnas Tautas republika
Žanrs: Vēsturiska/ Grāvējs
Režisors: Daniel Lee
Lomās: Jackie Chan, John Cusack, Adrien Brody, Sharni Vinson, Paul Philip Clark, Si Won Choi
Gads: 2015

Par filmu-
Huo Aņs, Zīda ceļa sardzes kapteinis, ar saviem karavīriem kritis par upuri nodevība, tāpēc tagad viņiem jāpiedalās cietokšņa celtniecībā. Pēc kāda laika cietoksnim tuvojas romiešu armijas vienība, kuru vada Lūcijs. Kādi ir romiešu nodomi un vai nepabeigtajam cietoksnim draud briesmas, Hou Aņs to centīsies noskaidrot.

Dragon Blade

Atkal man acis niezēja noskatīties ko tādu, kas no attāluma izskatījās ja ne pēc ”kaut kas labs”, tad vismaz ”a ja nu?”. Šoreiz redze nedaudz pievīla. Bet tikai nedaudz, ja skatās piedodami. Piedodami Džekijam Čanam, kurš izkrāsojies (laikam sirmums jātušē) ik pa laikam mēģināja rādīt smieklīgas grimases. Piedodami Džonam Kjūsjakam, kurš … faktiski neko viņš tur nedarīja. Piedodami Adrienam Broudijam, kuram no Oskarotā Pianista šis jau tā bija pārāk smags kritiens. Pārējo nav ko uzskaitīt, jo tas bija bezmaksas pielikums.

Jā, bija vēl kaujas. Un tīri daudz. Par to piedosim. Mazliet. Jo ar kaujām, izskatās, ka viņi mēģināja kaut kā pacelt filmas skatāmību. Jo nekā cita viņiem jau nebija. Atnāk romieši uz ķīniešu un vēl nez cik tur tautu pilno cietoksni un … un sākas stāsts par tautu draudzību. Kopā strādājam, kopā izklaidējamies un kopā cīnāmies. Jo ienaidnieks ir viens, liels un varens romietis, kurš darīja gauži mājās un domā darīt tikpat gauži arī te. Tāpēc ar nelielu viltu, viņi cer romieti piekaut un padzīt.
Varbūt izklausās nedaudz paviegls sižetā? Nu, bet tāds tas arī ir. Nekāda dziļāka jēga, kā vien dzīvosim draudzīgi un sliktos pārmācīsim, te nebija.

Dragon Blade

Likās, ka viss sausais pulveris tiek taupīts beigu kaujai, jo kā nekā sliktais Tibērijs atnāca ar simts tūkstošiem romiešu. Tātad vajadzētu labu asinspirti ar vērienīgiem masu skatiem. Asinspirts varbūt arī bija, bet ar to vērienīgumi bija sūnaināk. Faktiski viss tika stiepts un mocīts tieši tik ilgi, lai sāktu palikt garlaicīgi.

Dragon Blade

Nezinu kā viņiem tas izdevās, ka neizdevās tikt pāri tai līnijai, kura šķir viduvējus darbus no tīri skatāmiem. Likās, ka filma paver diezgan daudz vietas labam atvēzienam, bet… bet paliksim pie tā, ka Džekijs Čans vienkārši paliek vecs.

Filmas vērtējums: 5/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.