Rise of Legend

Oriģinālnosaukums: Rise of Legend/ Huang feihong zhi yingxiong you meng
Valsts: Ķīnas Tautas republika/ Honkonga
Žanrs: Vēsturiska/ Grāvējs
Režisors: Roy Hin Yeung Chow
Lomās: Sammo Kam-Bo Hung, Eddie Peng, Byron Mann, Angelababy, Luodan Wang
Gads: 2014

Par filmu-
Pirms daudziem gadiem Feja tēvs gāja bojā ugunsgrēkā, kuru izraisīja ļaunās bandas locekļi. Tagad Fejs ir izaudzis un nolēmis atriebties- viņš iefiltrējas Melnā drakona bandā un ātri vien kļūst par bandas vadoņa uzticamības personu un vienu no varas mantiniekiem. Soli pa solim viņam izdodas realizēt savu plānu un sagraut ne tikai Melnā drakona bandu.

Rise of Legend

Uzreiz atklāšu kārtis- es šo filmu noteikti pārvērtēšu, bet ko lai dara- manī mīt tas mazais puišelis vēl no tiem laikiem, kad skatījos Ziemeļkorejas filmu par Hongildonu. Bērnības trauma, tāpēc tas ir piedodams.
Šī it kā skaitās arī biogrāfiska filma par ķīniešiem tik mīļo Wong Fei-Hung, bet šis fakts laikam ir tikai priekš īsteniem austrumu filmu pazinējiem. Nezinot šo smalko niansi, neko no filmas burvības nezaudē.

Rise of Legend

Filmā uzsvars tomēr ir uz smalko (hmm) iefiltrēšanos bandas iekšienē un cīņām. Pēdējais te netrūka- katru mīļu brīdi bija vai nu kāds duelis vai kāds masu kautiņš, kur viens pret visiem un visi pret vienu. Starplaikā starp šiem kautiņiem bija kādas ainas no bērnības, atriebšanās stāsta sākums, draudzība ar meitenēm, slikto puiku izgājieni vai opiju kafejnīcu dedzināšana.
Un beigās, kā jau šāda tipa filmās pieklājas- galvenais labais pret galveno slikto. Un galvenais sliktais šoreiz bija omulīgais Sammo, kurš iepriekš kaut kā netika manīts slikto lomā. Un dūres tika vicinātas labi. Tikpat labi kā zobeni. Un tikpat labi tika ignorēta fizika (atsperamies un lidojam, piesitam pēdu un šļūcam pārdesmit metrus). Franči ar savu parkūru var pastāvēt pie ratiem.

Rise of Legend

Puika savu plānu realizē tīri glīti- sliktie krīt kā mušas, viņš netiek turēts aizdomās, domubiedru rindās gan iecērtas kāds robiņš, bet tas jau cēlu un kopēju mērķu dēļ. Tā, soli pa solītim, viņš dara to, uz ko neviens pirms viņa nebija spējīgs- iznīcina visus ļaunuma perēkļus, cilvēku galinātājus, laupītājus, izspiedējus, lai labajiem un vienkāršajiem darba cilvēkiem te būtu drošāka un labāka dzīve.

Ja patīk austrumu cīņas filmas ir vēlme redzēt patiešām glīti nostrādātas kaujas, kā arī nav īpašu prasību pret specefektiem vai augstas morāles tekstiem ar sarežģītiem sižeta pavērsieniem, tad šī būs tā filma, kas tieši tev radīta. Atļaušos ieteikt- kārtīgs Honkongas grāvējs ar ātru roku vicināšanu un pilnas slodzes nodrošināšanu kapracim.

Rise of Legend

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.