Oriģinālnosaukums: The Old Man
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Spriedzes
Lomās: Jeff Bridges, John Lithgow, E.J. Bonilla, Bill Heck, Alia Shawkat, Leem Lubany
Gads: 2022

Par seriālu
Dens Čeizs ir vecs vīrs, kurš dzīvo nomaļā vietā. Pēc sievas nāves viņam palikusi tikai meita, ar kuru viņš ik pa laikam sazvanās, un divi suņi. Un vēl arī veselība, kas liek par sevi manīt- viņam pēdējā laikā sāk likties, ka viņam kaut kas seko, rādās vai viņš kaut ko iedomājas. Veicis izmeklējumus pie ārsta un neko sliktu neatklājot, viņš drošības pēc nolemj sekot savai nojautai un būt gatavībā. Ja nu notiek brīnums un pēc šiem trīsdesmit gadiem, viņu tomēr atrod.

Veco ļaužu godināšanas laiks kinofilmās rit pilnā sparā- vairs nav jābūt jaunam un zaļoksnējam puisietim, lai gāztu kalnus un sliktos. Ragaviņas ir nostumtas Holivudas noliktavu tālākajos kaktos un tiek radīti kino, kur vecie buki ierāda vietu jaunajiem. Un viņiem sanāk. Sanāca Laiemam Nīsonam ar ”Nolaupīto”, sanāk deviņdesmito gadu bojevikiem ar Neaizskaramajiem un sanāk arī Džefam Bridžesam ar seriālu ”Vecais vīrs”.

Sākuma lēnais un iemidzinošais ak-tas-jau-večuks-kuram-viss-rādās-un-izdomājas ātrā tempā pāriet nopietnā stāstā, kurā tagadne mijas ar trīsdesmit gadus senu pagātni, kas arī ir pie vainas šodienas notikumiem. Un notikumi ne tuvu nav vienkārši. Te ir iesaistīti daudz vecu vīru, kuri uzkrājuši ne tikai dzīves pieredzi un ietekmi, bet arī pilnus skapjus ar skeletiem, varenus ienaidniekus un noslēpumus, kurus labāk neatklāt.

Vienīgais mulsinājums bija galvenā varoņa vecums- brīžam viņš bija vecs jaunēklis, brīžam vecs sakārnis. Un ne vienmēr ”jauns” viņš bija, kad jāsaņemas un vecs, kad noguris un jāatpūšas. Bija brīži, kad tas tracināja, jo nekādīgi nesanāk novērtēt ne viņa vecumu, ne kognitīvās spējas.

Seriāla pirmā sezona paskrien ātri- vien nieka septiņas sērijas, bet katra no tām ļoti rūpīgi nostrādāta un iedod visam stāstam pamatīgu dziļumu. Pēc pirmās sērijas likās jau, ka seriālā būs ieslēgts pamatīgs līķu skaitītājs, bet ne. Patiesībā, tas ir pat drīzāk tāds meditatīvs vērojums ar retiem vardarbības uzplaiksnījumiem. Uzreiz gan piebildīšu- ļoti glīti nostrādātiem uzplaiksnījumiem. Glīti, pārdomāti un dažbrīd pat mierīgi, bet viss tiek uzraudzīts un pulsam ne mirkli neļauj nokrist līdz miegainības režīmam.

Stāsts, lai arī izstāstīja daudz ko, tomēr nebeidzās- sekos arī otrā sezona. Liekas, ka, lai nobeigtu šo stāstu, pietiktu vēl tikai viena sērija, jo daudz jau vairs nebija palicis, bet filmas veidotāji lēma citādi. It kā jau redzētais liecina, ka viņi prot stāstam iedot jaunus, ļoti negaidītus pavērsienus, līdz ar to ir ticība, ka otrajai sezonai viņiem ir pietaupīts vēl kāds paprāvs krājums no veco vīru pārsteigumu pūralādes.

P.S.
Seriāls ir veidots pēc tāda paša nosaukuma Tomasa Perija grāmatas. Starp citu- atsauksmes par šo grāmatu esot ļoti labas.

Seriāla vērtējums: 9/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.