Oriģinālnosaukums: Luther
Valsts: Lielbritānija
Žanrs: Krimināls/Drāma
Lomās: Idris Elba, Warren Brown, Dermot Crowley, Michael Smiley, Ruth Wilson
Gads: 2010-2013

Par seriālu-
Džons Luters strādā policijā un izmeklē smagus noziegumus. Viņam ir īpašs ķēries savā darbā- lai kuram noziegumam viņš ķertos klāt, viņam uzreiz ir skaidrs, kas tālāk ir jādara un kas notiks tālāk. Lielā mērā tas ir tāpēc, ka viņš spēj domāt un rīkoties kā tie noziedznieki, kurus viņš ķer.


Seriāls ”Luters” aizrāva. Daudz un pamatīgi, lai arī ne viņam daudz sezonu, ne arī daudz sēriju tajās sezonās. Kopā 3 sezonas un 14 sērijas.
Bet ne jau skaitā ir nozīme.

Luters spēja šajās padsmit sērijās parādīt visu to, ko skatītājam vajadzēja- nežēlīgus noziegumus, laimīgus noziegumu atrisinājumus, nelaimīgus noziegumu atrisinājumus, tuvu cilvēku zaudējumi, skumjas, bēdas, prieku, līdzi jušanu…. emociju gamma ir visnotaļ plaša.

Un šīs pašas emocijas brīnišķīgi izrotāja, laikam jāsaka- visu aktieru spēle. Jo īpaši galvenās lomas tēlotājs Idris Elba (ne pa velti divas reizes nominēts Zelta Globusam kā labākais aktieris miniseriālos no kurām vienu reizi arī uzvarēja) un viņa trakā draudzenīte Ruth Wilson.
Pēdējai bija salīdzinoši mazāka loma atvēlēta, un tas mazliet bēdāja- tā vien prasījās, lai viņa varētu tā kārtīgāk atvēzēties un izpausties visā savā bezemociju nežēlībā. Un tajā pat laikā arī uzticamā draudzībā.
Pretrunīga personība, bet man viņa kaut kā iepatikās.

Pats seriāls savā vēstījumā ir diezgan nežēlīgs- tas viss var notikt ar jums! Ar ikvienu no jums! Nav vajadzīgs ne dārgs auto vai bieza māja. Pietiks ar to, ka atradīsieties ne īstā vietā un ne īstā laikā. Un tad nāks vīrs ar nazi, āmuru, skābes pistoli…

Lai vai kā ar to tumšo un depresīvo piegaršu, bet seriāls ”Luters” noteikti pieder pie tiem, kurus ir vērts skatīties.

Seriāla vērtējums: 10/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.