Fargo

Oriģinālnosaukums: Fargo
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Krimināla
Lomās: Joey King, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Colin Hanks
Gads: 2014

Par seriālu-
Kādā Minesotas štata pilsētiņā ierodas algots slepkava Lorns Malvo ( Billy Bob Thornton) un nejauša sakritība viņu saved kopā ar ne pārāk veiksmīgu apdrošināšanas aģentu Lesteru (Martin Freeman), kā rezultātā Lesters sevī atrod tādu spēku, kas ne tikai maina viņa dzīvi, bet izdzēš arī vairākas apkārtējo dzīves.

Parasti es par seriāliem savu sajūsmu vai ne pārāk lielo sajūsmu paužu pēc vismaz vienas sezonas noskatīšanās, bet, piedodiet- šoreiz nespēju noturēties. Seriāla Fargo pirmā sērija mani uzrunāja burtiski ar visu- ar aktieriem, ar noskaņu, ar ideju, ar melnu humoru, ar… da ar visu! Billijs Bobs Tortons vispār ir eņģelis- tā piedūrās viņa tēlotais slepkava, ka gandrīz vai jāsāk domāt par T-krekla ar viņa ģīmja valkāšanu. Protams, arī hobits, doktors Votsons un vēl šur tur filmējies Frīmans arī ir uzdevuma augstumos.

It kā šī stāsta pamatā ir brāļu Koenu 1996.gada filma ”Fargo”, kuru es uzreiz pēc pirmās seriāla sērijas noskatījos. Piekrītu, biju palaidis garām ļoti labu filmu. Ļoti labu. Bet seriāls, lai arī ar brāļu Koenu līdzdalību un šūts pēc viņu pašu filmas, ir tomēr nedaudz kas cits. Jā, ir tā pati asiņu piegarša ar melnā humora mērci, bet tajā pat laikā seriālam (ok, ok- pirmajai sērijai) ir tāda kā patstāvīguma aura, kura nebūt nevelk paralēles ar filmu.

Uzmetot aci uz šobrīd pieejamo sēriju režisoriem, skaidrs, ka tiek solītas labas sērijas. Un sirdī iezagusies pārliecība, ka tādas būs visas pirmās sezonas desmit sērijas. Kā nekā- tiek jau čukstēts par zaļo gaismu otrajai sezonai.

Tā ka, mans ieteikums visiem labu seriālu cienītājiem- nepalaidiet garām šo pērli. Pirmajai sērijai stabils desmitnieks. Ceru, pārējās sērijas tempu noturēs.