Kādu laiku atpakaļ Latvijas Radio ēterā savu dzīvi sāka Latvijas tvitera apskats- katru svētdienu bija tāds mazs kopsavilkums par šo soctīklu. Kopš tā laika mani urdīja doma, ka kaut ko līdzīgu vajadzētu arī par blogiem. Ja ne radio ēterā, tad vismaz internetā. Galu galā- mūszemes blogārē blogu nav tik daudz, un nevajadzētu tos nepelnīti atstāt novārtā.

Latvijas blogārei šobrīd ir kā pusizmisušam vīrietim, kuram diezgan pamanāmi atkāpjas mati atsedzot spīdīgu galvas vidu. Tomēr šur tur vēl mati ir diezgan kupli. Dažreiz pat matus var pārķemmēt no kreisās puses pāri plikajam galvvidum uz labo pusi un tas ļauj izskatīties pēc normāla mataiņa. Kamēr vecis nav galīgs plikpauris, tikmēr ir jāmēģina veidot apskatus.

Tā kā līdz šim neviens tam nepieķērās, tad es atļāvos pieķerties. Nezinu vai sanāks (nepamēģināsi- neuzzināsi), bet vismaz dažus piegājienus vajadzētu uztaisīt. Tā, lai var redzēt drēbi.

Nekādu augsto mākslu es nesolu, bet mēģināšu sagatavot subjektīvu kopsavilkumu ar šo to interesantu, ko varbūt kāds tīšām vai netīšām būs palaidis garām no tā, kas radies Latvijas blogārē šajā nedēļā.

Ja kāds blogs te nav pieminēts, tad var būt vairāki iemesli- es to neesmu atradis (komentāros droši var rakstīt klāt- nākamajam apskatam lieti noderēs); esmu to piemirsis; tur šajā laika posmā nav bijis raksts vai arī tur nav bijis nekas izvilkšanas cienīgs.

Nu tad- aiziet!

Ja kādam vēl nav norimušas domas ap nesen notikušajām vēlēšanām, tad Ritvara Eglāja blogā var papētīt šīs Eiroparlamenta vēlēšanas sīkāk- gan redzēt vēlētāju aktivitāti, gan kā iedalāmi vēlētāji, gan arī redzēt uzlabotu vēlēšanu rezultātu karti. Ja vēlēšanas apnikušas, tad var pievērst uzmanību bildei par valodas cienīšanu.

Ervīns Jākobsons uzrakstīja nobeigumu, manuprāt, ļoti interesantam rakstam par VEF.

Jūs ziniet, kas ir Vilcieniņu pavasara līga 2014? Nē? Tad dodieties uz Kazhes blogu un izlasiet par šo noslēpumaino sacensību, punktu skaitīšanu un balvu piešķiršanu. Ja arī nepaliks skaidrāk, tad vismaz redzēsiet bildes ar cilvēkiem, kuri labi pavadījuši laiku.

Ceļotkārajiem- redstar7.wordpress.com blogā var redzēt bildes un aprakstus par ceļojumu uz Itāliju- Roma, pludmale, Vatikāns, Kapri sala, Vezuvs un Neapole. A ko vairāk vajag?

Ivaram šajā nedēļā bija ko teikt par aliem, cipariem un kondicionieriem. Jautāsiet kāda tur saistība? Vienkārša- jāizlasa divi raksti (viens un divi).

Ja ar alu vien nepietiek, bet gribās arī kādu labu izklaidi, tad Ģirts no kinotekumi.lv pastāstīs par divām filmām (Monako princese un Rītdienas robeža) un uzaicinās uz #48 kinoblogeru seansu.

Ja ar Ģirta filmām nepietiks, tad jādodas pie Sergeja uz kinokults.lv (viņam ar ir filmas) un jāpaskatās saraksts ar šīs vasaras skatāmgabaliem. Jā, arī viņš jūs uzaicinās uz kinoblogeru seansu.

Varbūt labāk kādu seriālu? Ne gluži tulīt un ne gluži seriālu (miniseriāls- tikai trīs sērijas), bet Dainis saka, ka šogad sāk filmēt Rulingas darbu ”Nejaušās vakances”.

Kādam tuvojas vai jau ir atvaļinājums un prasās pēc kādas grāmatas, tad te vietējā blogāre neskopojas- Doronike apskatīja veselus divus Nesbē detektīvus, kurpjukaste.wordpress.com sniedz ieskatu uzreiz trijās grāmatās, estvardus.wordpress.com iesaka izlasīt Jāņa Valka ”Rakstu vācēja ceļš”.

Redzējāt filmu Optimista stāsts („The Silver Linings Playbook”) un patika? Tad droši vien patiks arī Sibillas blogā apskatītā Metjū Kvika grāmata „Šībrīža veiksme” pēc kuras tapa šī filma.

Ja ar to nepietiks, tad MsMarii speciāli jums sagatavoja rakstu par katalogu ar drīzumā gaidāmām grāmatām.

Negribās lasīt grāmatas? Tad var parunāties ar rakstnieku kā to izdarīja Anda- Zvaigznes organizētajā tikšanās reizē ar Dāvidu Foenkinosu.

Lai nebūtu tā, ka tiek nodarbināta tikai viena maņa, tad Kristaps piedāvā mums pārmaiņas pēc padarbināt ausis un paklausīties Zoopastu #103.

Un nobeigsim pirmo apskatu ar kaut ko nopietnu un vēl nopietnāku- pirmais ir Ilzes raksts par to kā, ja ne iepriecināt, tad vismaz nesamaitāt bērnam priekšstatu par skolu. Un otrais ir Ivara Čiekura papildkomikss: Ērenpreisa vēsture.

Uz tikšanos apskatā #2.