Gemius rudens blogu tops

Pagājušajā nedēļā saņēmu epastu no Gemius, kurā tiku informēts par tuvojošos blogu saskaitīšanas rudens pasākumu- Gemius rudens Blogu Topu.

Faktiski epastā bija divas lietas- aicinājums man piedalīties ar savu blogu (esot kaut kad sūtīts kods, bet aktīvu dalību neesmu ņēmis) un lūgums painformēt savā blogā par šo pasākumu.

Par pirmo vēl neesmu izlēmis, bet otru jau daru.

Sākumā par dalību biju cieši nolēmis nepiedalīties, jo prātā bija daudz un dažādi mīti ar leģendām- kas nav labi, kas nav pareizi, kas nav tā kā vajag. Manuprāt. Visu cieņu- Gemius darbiniece atbildēja uz visiem maniem epastiem gari un plaši. Par to viņai paldies. Protams, visus mītus un leģendas viņai kliedēt neizdevās, bet vismaz tā spēle kļuvusi skaidrāka un bumbiņa ir manā pusē.

Visu saraksti neatstāstīšu, bet īsumā tas varētu izklausīties šādi:

-tiek aicināti piedalīties visi blogi- gan parastie, gan wordpress, gan blogspot. Vienīgi wordpress blogiem būtu nepieciešams speciāls plugins.

-piedalīties var tie, kuri sirdī sevi uzskata par blogu, jo ”– šeit mēs neskatāmies nekādas definīcijas. Vienkārši, ja cilvēks pats uzskata, ka viņa vietne ir blogs, tad tā arī ir. Tiesa, ja aplūkojot resursu paši redzam, ka „blogā” tiek pārpublicēti raksti no lielākiem medijiem un nav nekā oriģināla, tad mums ir tiesības atteikt dalību blogu topa mērījumos. Bet speciāli nekādus striktus noteikumus šajā sakarā nenosakām un nevienam speciāli neatsakām”.

-piedalīšanās ir bezmaksas. Ja kāds grib ilgstošāku sadarbību, tad droši var rakstīt epastu (redzams augstākpievienotajā bildē)

-blogeru aktivitāte ir no svara, jo Gemius nāk pretī vietējai blogārei un bezmaksas apkopo tos datus, kuri parādīs esošo stāvokli blogārē.

-Kāpēc jāpiedalās?-”Piedaloties topā ir iespēja redzēt savu blogu starp pārējiem, tajā skaitā arī novērtēt varbūt kādu līdzīga satura blogu (tā apmeklētāju skaitu) un pozīciju starp citiem blogiem. Lai piedalītos topā nav uzreiz jābūt 1.,2. vai 3.vietā. Blogi nav nekādi lielie portāli, protams, ka to apmeklētāju skaits ir mazāks un tikai loģiski, ka būs arī kāds pēdējā vietā. Nedomāju, ka blogeri zīmējas un „mērās” viens ar otru (nu, ja vien tas nav money issue un vēlme parādīt sevi starp pirmajām vietām, ieinteresēt reklāmdevējus etc.)”.

-”Topa mērķis – gūt priekšstatu par blogosfēras apmēriem Latvijā”. Un ja vietējā blogāre būs gana aktīva, tad mums [varbūt] ir cerības arī uz biežāku topu, ne tikai divas reizes gadā. Ar to ”gana aktīva” domāts arī komunikācija ar Gemius, sava koda uzpasēšana (pie tēmu maiņām vai rakājoties pa wp kodu rindiņām, var aizķert Gemius kodu un tas var nestrādāt), citu blogu aicināšana, utml.

-”Gemius mērījumi ļauj noteikt ne vien bloga apmeklētāju skaitu (pēc kura arī tiek veidots tops – bloga vieta topā tiek noteikta pēc tā apmeklētājiem (real users jeb reālie lietotāji), nevis „cookies” vai browseriem). Ja blogam ir pietiekami liels apmeklējumu skaits dienā, tad iespējams noteikt arī bloga apmeklētāju sociāli demogrāfiskos rādītājus (vecums, dzimums, ienākumi, dzīvesvieta, profesija u.c.). Tas ir mūsu gemiusAudience pētījums un tas ir maksas pakalpojums, tomēr blogus mērām bez maksas un pēc topa sagatavošanas publicējam arī relīzi, kurā sniedzam arī ieskatu par blogu auditoriju soc.demo rādītājiem – ko neatradīsiet citur”.

-Ja kādam ir interese par iespējamo ieguvumu no topa- ”reklāmdevēji patiešām pie mums interesējas par šo blogu topu (jo aģentūras saprot mūsu datus un zina, ko ar tiem iesākt), tā ka aktīviem blogiem vienmēr ir iespēja kļūt pamanītiem un mūsu tops ir vēl viena no iespējām, kā iepazīstināt sevi plašākai publikai”.

Tas laikam īsumā viss. Tagad tik jāizlemj vai piedalīties vai nē. Cita uzskaite jau mums blogārē nav un diez vai tuvākajā laikā būs. Tā kā laikam nebūtu prātīgi vēl šo pašu pazaudēt.