Oriģinālnosaukums: Zero
Valsts: Lietuva
Žanrs: Komēdija/Spriedzes
Lomās: Donatas Ivanauskas, Mindaugas Papinigis, Andrius Paulavicius, Algis Ramanauskas, Ramunas Rudokas
Režisors: Emilis Velyvis
Gads: 2006

Par filmu-
Kas vieno no armijas aizmukušu jauniesaucamo, parādos iekritušu apbedīšanas kantora īpašnieku un trīs zaglīgus narkomānus?
Trīs, savstarpēji nesaistīti notikumi parāda, ka filmas beigās tie kļūst par vienu, kopēju tikšanos.

Pienākusi kārta nākamajam kinoceļojumam– šoreiz nolēmu paskatīties, kas labs redzams kaimiņos un izvēle krita pa labu Lietuvai. Tā kā pirms dažām dienām biju redzējis lietuviešu šedevru ”Zero 2” (neesmu atkāpies no saviem vārdiem, ka tā ir ļoti, ļoti laba filma), tad loģisks ir nākamais solis- skatīties Zero. It kā vajadzēja otrādāk (vispirms Zero un tad Zero 2), bet tas lietas būtību nemazina- filmas ir neatkarīgas viena no otras, lai arī aktieri (vairumā) ir tie paši.

Filmas ”Zero” pamatā ir tāda pati uzbūve kā Zero 2- atsevišķi stāsti tiek stāstīti pamīšus un pamazām tie virzās uz vienu punktu.

Zaglīga narkomānu trijotne izdomājuši savu biznesa plānu, kā aplaupīt garāmbraucošas mašīnas un realizējot preci nopelnīt kārtējo dozu. Tajā pat laikā, nogribējis jauniesaucamais paķēris automātu un devies nelielā brīvsolī pie savas draudzenes. Visam pa vidu ir līdz ausīm parādos iegrimis apbedīšanas kantora īpašnieks, kuram ”mazliet” neveicas- ļaunais dakterītis, kurš piespēlē ”lelles” prasa samaksu, bandītu trio griba atgūt parādu un sieva aizgājusi ar visām dārglietām.

Protams, tas augstākminētais teikums neko skaidri nepasaka- tas ir jāredz! Jāredz, kādu melnu un smieklīgu pasaulīti spēj nodemonstrēt kaimiņi lietuvieši. Porno filmēšanas skaidrojums vien bija Oskara vērts.

Ja jums patika ”Zero 2”, tad noteikti nepalaidiet garām arī pirmo ”Zero”. Tas ir nedaudz mierīgāks, nedaudz gaišāks (ēmm, laikam pa maigu teikts), bet tajā pat laikā ir tas pats asumiņš un melnā humora dzirksts.
Un jā- filmā skan ļoti feina mūzika. Trāpīga līdz kadra dziļumam.

Nobeigumā gribu savas necilās uzslavas veltīt ne tikai filmas aktieriem, bet arī scenāristam, operatoram un režisoram. Visiem! Jūs esat baigie malači!

Filmas vērtējums 10/10.
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

P.S.
Ir kāda iespēja šo režisoru pārmānīt zem Latvijas karoga? Dikti gribētos, ka latviešiem arī būtu viena riktīgi traka filma.