Oriģinālnosaukums: Zero 2
Valsts: Lietuva
Žanrs: Melnā komēdija/Grāvējs
Lomās: Zemyna Asmontaite, Donatas Ivanauskas, Kestutis Jakstas, Inga Jankauskaite, Bronius Kindurys, Mindaugas Papinigis
Režisors: Emilis Velyvis
Gads: 2010

Par filmu-
Silvestram un Maksam krimināla autoritāte lūdz palīdzību- jāsadzen rokās kurjers ar koferi. Dzenoties pakaļ koferim abi tiek ierauti trakā notikumu virpulī, kur pa vidu ir šovbizness, narkotikas, šaušana, pupu silikons un līķa rokas slīcināšana.

Dāmas un kungi! Vēlos paziņot, ka Zero 2 ir viena no labākajām šī gada filmām. Nopietni! Cepuri nost lietuviešu priekšā.

Protams, ja jums pie sirds neiet Tarantino stilā ieturēta filma ar daudz (es pat teiktu- ļoti daudz) rupjiem vārdiem, tad jūs man nepiekritīsiet. Bet, ka tā tomēr ir laba filma, tam gan piekritīs lielais vairums. Katrā ziņā Tarantīno var nedaudz pastāvēt pie ratiem.

Jautrība garantēta visas filmas garumā un tas nekas, ka tur šaušana un slāvu valodā piesauktā māte ir biezā slānī. Tas iederas. Pat ļoti.

Laikam esmu no sajūsma palicis mēms… grūti aprakstīt redzēto. Vien pateikšu, ka filma ir piegriezta līdzīgi Pulp Fiction- tāpat vairāki stāsti saplūst kopā un veidojas vienota kopaina, kur no sākuma neatšķetināmas lietas pamazām tiek atšķetinātas un sajūsminātam skatītājam neatliek nekas cits kā aplaudēt. Stāvot kājās.

Liels prieks par aktieriem- personāži bija nolasīti perfekti (vienā no galvenajām lomām ir Rīgas sargu Ulmanis) un spēlēja viņi tikpat perfekti. Arī situācijas izspēlētas tikpat spīdoši. Cepuri vēlreiz nost par pirmajiem kadriem, kur lamāšanai, čurāšanai, minetam, dzeršanai fonā ir Viļņas uzraksts ar klātpievienotu uzrakstu- Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Tā vien nagi niez aiz vēlmes un sajūsmas izlikt kādas epizodes aprakstu, bet aiz cieņas pret skatītāju, mēģināšu paklusēt un aicināšu katram pašam pārliecināties, ko kaimiņzemē par nieka miljons litiem var izveidot.

Es šo filmu noteikti noskatīšos vēlreiz.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.