Wyrmwood: Road of the Death

Oriģinālnosaukums: Wyrmwood: Road of the Death
Valsts: Austrālija
Žanrs: Šausmu
Režisors: Kiah Roache-Turner
Lomās: Jay Gallagher, Bianca Bradey, Leon Burchill, Luke McKenzie, Yure Covich, Keith Agius
Gads: 2014

Par filmu-
Barijs ir vienkāršs puisis, kuram ir darbs un ģimene. Viss sabrūk vienā vakarā, kad apkārtējie cilvēki vienā mirklī pārvēršas par zombijiem. Barijs dodas palīgā savai māsai, pa ceļam satiekot vēl dažus izdzīvojušos.

Wyrmwood: Road of the Death

Paziņošu jau sākumā- ir divas lietas: šis ir pamatīgs trešņaks un man tas patika. Patika, bet citiem neieteikšu to skatīties. Te jābūt šāda žanra piekritējiem vai arī jānoskaņo sava kinodvēsele uz šādu skatāmo. Citādi sanāks velti izniekots ekrāns.

Barijs ir parasts ģimenes cilvēks, kurš strādā ar namdara instrumentiem, vakarā iedzer alu un mīl savu sievu un meitu. Diemžēl vienā naktī zemei uznāk zombijapokalipse un liela daļa pārvērtušies cenšas sakost tos, kuri neizprotamā kārtā nav inficējušies. Barijs ar ģimeni glābjas savā mašīnā braucot pie savas māsas, jo viņa zvanīja un sauca pēc palīdzības. Pa ceļam satiek vēl dažus izdzīvojušos un viņi ar pretzombija auto dodas kopā pēc Barija māsas. Pa ceļam viņi satiek kaut ko līdzīgu pārvietojamai armijas laboratorijai, kuru vada ne īpaši draudzīgi noskaņoti tipi.

Wyrmwood: Road of the Death

Nu, jūs laikam sapratāt, kas tas par produktu. Bet teikšu kā ir- filma ierāva savā bezjēdzīgajā galvu šķaidīšanā, smalkajā humorā, brutālajā asiņu ķēzīšanā, dažviet interesantajā ideju pasniegšanā, nepieradinātā gaisotnē…. tā varētu turpināt un turpināt.

Noskatījos, patika… un nolēmu papētīt, kas tas par kinoproduktu. Izrādās divi brāļi no Austrālijas četrus gadus nedēļas nogalēs filmēja un montēja līdz beidzot filma ir gatava. Bez budžeta (ok- mazu, mazu budžetu) un bez pretenzijām uz Oskaru. Toties ar pieklājīgām ovācijām no žanra piekritēju (un nejaušu skatītāju, tādu kā es) puses.

Wyrmwood: Road of the Death

Ja noskaņojums ir tāds agresīvāks un mājās palikusi kāda glāze ar iemīļotu dzērienu un vēl paka ar graužamnašķiem turklāt, tad kino būs pašā laikā. Kino ar savu smeķi un stilu.

Un vēl- jau tiek gatavota nākamā daļa.

P.S.
Nosaukumu neriskēju tulkot. It kā saistība ar Bībeli un eņģeli, bet nospriedu labāk savas reliģiskās [ne]zināšanas paturēt pie sevis.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.