Oriģinālnosaukums: Repo men
Valsts: ASV/Kanāda
Žanrs: Zinātniskā fantastika/Grāvējs/Spriedze
Lomās: Jude Law, Forest Whitaker, Alice Braga, Liev Schreiber, Carice van Houten
Režisors: Miguel Sapochnik
Gads: 2010

Par filmu-
Netālā nākotnē ikdiena ir mākslīgie orgāni, kurus cilvēki sev var brīvi iegādāties. Ja vari pērc, ja nevari, tad ņem līzingu. Vienīgi līzinga nosacījumi ir skarbi- ja nespēj maksāt, tad kompānija atsavina līzinga objektu. Nav svarīgi vai tā ir niere, aknas vai sirds. Atnāk uzšķērdēji un paņem to, pēc kā nākuši.

Atļāvos filmas ”Repo Men” nosaukumu iztulkot pa savam, jo oficiālais tulkojums vēl afišās nav parādījies. Neticās, ka Kinoforums savā lapā atstās tādu pašu anglisko nosaukumu, kāds tagad tur figurē ”Repo Men”.

Filma ieintriģēja ne tikai ar interesanto stāstu, bet arī ar aktieru sastāvu- Džūda Lovs, Forests Vitekers un Līvs Šreibers. Nevarētu teikt, ka šī filma bija konkrētās trijotnes labākais veikums, bet viss kopumā bija pat ļoti labi. Un interesanti. Un ar odziņu.

Pirmais, kas iespiežās- filma ir ar asiņainiem skatiem (tāds, mazas lauku slimnīcas dakteru variants), ko lieliski papildina jauka mūzika- onkulis griež ārā līzingu un fonā skan Ninas Simones dziesma Feeling Good. Jauki!

Nedaudz, bet tikai nedaudz, sāk apnikt tie pofig tipi filmās, kuri acu nepamirkšķinot var griezt miesu (par operāciju to var nosaukt tikai stipri piedomājot) un nedomāt par emocijām. Pārāk nedabiski. Bet, kā filmā ne reizi vien izskan- darbs ir darbs.

Otrs ne pārāk dabiskais faktors izpaudās beznarkozes operēšanā, kur pa dzīvu miesu baksta svītru kodu lasītāju. Nedaudz jocīgi. Tikpat jocīgs bija tas operāciju pussekss filmas beigās (bet tur laikam pie vainas odziņa).

Ja nu ir vēlme redzēt nedaudz drūmu nākotni ar nelielu spriedzes piešprici, kur Džūda Lovs parāda ka šis ar prot kauties (un vienalga, kas rokās- nazis, zāģis vai āmurs), tad filma ir kā radīta jums.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.