Oriģinālnosaukums: Tetro
Valsts: ASV/Spānija/Argentīna/Itālija
Žanrs: Drāma/Mistērija
Lomās: Vincent Gallo, Maribel Verdú, Alden Ehrenreich, Klaus Maria Brandauer, Carmen Maura, Rodrigo De la Serna
Režisors: Francis Ford Coppola
Gads: 2009

Par filmu-

Andželo Tetročīnī aizbēga no savas ģimenes, jo nevarēja sadzīvot ar savu tēvu. Pēc vairākiem gadiem Andželo apciemo viņa brālis Bendžamins.
Andželo, nomainījis savu vārdu pret pseidonīmu Tetro un raksta lugu par savu dzīvi. Šo lugu nejauši uziet viņa jaunākais brālis un sāk to slepus lasīt, cerot, ka tur būs atbildes uz viņa ģimenes noslēpumiem.
Pēc kāda strīda, jaunākais brālis uzved brāļa lugu. Tikai fināls izvēršas daudz savādāks- sarežģītāks, dziļāks un baismīgāks.

Scenārists, režisors, producents- viss vienā personā, F.F.Koppola savā jaunākajā garabērnā ļauj skatītājiem izbaudīt kāda neatzīta ģēnija melnbalto dzīvi. Melnbaltu atšķirtības un naida pilnu pasauli, kurā tikai atmiņas un domas vēl saglabā krāsas. Pasauli, kurā tikai divi cilvēki viņu mīl un viņam tic. Un tikai šos divus cilvēkus viņš var mīlēt. Viss pārējais ir atmiņas no kurām neizdodas aizbēgt. Atmiņas, kurām nevar pielikt punktu un tāpēc tās pierakstītas spoguļrakstā glabājas čemodānā uz skapjaugšas. Neviena nesaprastas un neviena nelasītas. Bez punkta.

Jaunas vēsmas Tetro dzīvē ienes viņa jaunākā brāļa parādīšanās. Lai arī Tetro nav ne laipns, ne draudzīgs, viņus tomēr vieno kādas saites. Vai tās ir tikai radnieciskās saites vai tā tomēr vairāk ir vēlme izzināt viņu ģimenes pagātnes noslēpumus?

Aktieri visi kā viens ir pelnījuši uzslavu par savām lomām- sākot no Vincenta Gallo galvenā lomā, līdz pat iemīlējušā argentīniešu pāra, kuri savas attiecības izpauda drēbju griešanā un mešanā ārā uz ielas no otrā stāva.

Skatoties filmas melnbaltajā pasaulē, ik pa laikam prātā ienāk doma- un kā gan tas izskatītos krāsās? Vai skatītājs kaut ko no tā iegūtu? Vai filma no tā kaut ko zaudētu? Nezinu, bet es vairāk sliecos uz pēdējo variantu. Filma bez ”liekām” krāsām daudz spilgtāk ļauj uztvert attēlotos notikumus un varoņu raksturus.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.