Oriģinālnosaukums: Shutter Island
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Mistērija/Spriedzes
Lomās: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow, Michelle Williams
Režisors: Martin Scorsese
Gads: 2010

Par filmu-
Divi izmeklētāji ierodas psihiatriskajā klīnikā, lai izmeklētu kādas pacientes mīklaino pazušanu. Klīnika atrodas uz stingri apsargātas salas un tajā atrodas pacienti, kuri izdarījuši sevišķi smagus noziegumus.

Grūti iedomāties labāku vietu, kur skatītājiem piedāvāt izbaudīt noslēpumainu un nedaudz baisu stāstu, par nemīlīgu salu ar skarbiem apsargiem un aizdomīgiem dakteriem. Pilnam komplektam vēl bariņš pacientu ar baisiem CV.

Abi izmeklētāji, ierodoties uz salas, ātri vien nojauš, ka ne tuvu viss nav tā kā izskatās. Un arī skatītājiem (Diemžēl? Par laimi?) ātri vien liek saprast, ka viņi redz ne gluži to, kas ir īstenībā. Personīgi man tas nedaudz traucēja, un visu laiku man pa galvu maisošā filma ”Citi” (The Others) ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā, lika pārcilāt visādus iespējamos filmas pavērsienus. Varbūt vajadzēja izslēgt, jo šādi sev likvidēju pārsteiguma momentu, lai gan bija nojauta, ka ne bez nolūka tas tiek darīts- filmas izskaņa tāpat piedāvāja ne tikai saspringtu ceļu līdz … hmm…atrisinājumam, bet arī pārdomu pilnu jautājumu.

Lai arī filmas saundreks nebūs tas, ko cilvēki pirks kā atsevišķu vienību un klausīsies savās automašīnās braucot no darba, tas tomēr bija kā naglai uz galvas- pārdomāts un skatīšanās drebuli pastiprinošs.

Lai vairāk samudžinātu skatītāju prātus un viņi vēl mazāk varētu saprast, kur ir realitāte un kur tā nekad nav bijusi, Skorsēze filmu izskaistināja ar galvenā varoņa sapņiem- spilgtiem, mākslinieciskiem un reālistiskiem.

Iepriecināja (burtiski) filmā esošais humors- lai arī sirds jau sagatavota uz drebelīgo pukstēšanu, pēkšņi nākas izsmieties. Un tāds mazs un melns humoriņš ik pa laikam pavīd.

Un lai arī negribētos beigt uz nepozitīvās nots, bet jāatzīstas, ka filmas otrajā pusē piezagās vienmuļa piegarša- nezinu vai dēļ notikumu izstiepšanas vai pa galvu jaucošās nojausmas dēļ.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.