nims_island_0.JPG

Oriģinālnosaukums: Nim’s Island
Valsts:
ASV
Žanrs: Komēdija/Piedzīvojumu/Ģimenes
Lomās: Abigail Breslin, Jodie Foster, Gerard Butler
Režisors: Jennifer Flackett, Mark Levin
Gads: 2008

Par filmu-

Vienpadsmit gadus veca meitene kopā ar savu tēvu, pēc mātes zaudēšanas, dzīvo uz vientuļas salas un dara to, kas viņiem patīk- tēvs meklē jaunas sugas okeānā, bet meita spēlējas ar salā esošajiem dzīvniekiem un lasa grāmatas. Sevišķi iemīļojusi grāmatas par dēkaini Aleksu Roveru.

Kādu dienu tēvu okeānā pārsteidz vētra un sakari ar salu ir pārtrūkuši un uz salu dodas tūristu bari, tāpēc meitai nekas cits neatliek, kā lūgt palīdzību salas aizsardzībā Aleksa Rovera grāmatas autoram, kura izrādās ir fobiju pārņemta rakstniece.

Ģimenes filma, kura ģimenes auguma lielākajai daļai var šķist pārlieku samocīta un līdz ar to arī mazāk interesanta. Bērniem ideja un droši vien arī izpildījums varētu gan patikt- dzīvot uz salas, kur mūžam vasara, darīt ko grib, par skolu nedomāt… Ko vēl vairāk tikko no skolas sola pamukušajiem bērniem vajag? Tikai īsu brīdi pasapņot skatoties kā veicas tai mazajai meitenei viņpus ekrāna.

Tiem, kuriem prāts nenesas uz sapņošanu, atliek vienīgi vērot, kā salai ‘’uzbrūk’’ ļaunie tūristi, kas ir apvēlušies miesās un diezgan pamuļķīgi. Vai arī vērot, kā populārā dēku stāsta autore ciešot no fobijām un radošās krīzes diezgan fiksi saņemas un dodas palīgā savai pielūdzējai. Šajā grūtajā ceļā (garīga saņemšanās un fiziska došanās) viņai visu laiku palīdz viņas izdomātais stāsta varonis Aleks Rovers, kuram tā vien izskatās, ka bija tas pats stilists kā Indiana Džonsam.

Pāris epizodes bija smieklīgas, nedaudz vairāk epizodes bija jaukas, bet vēl vairāk epizodes bija pārāk garlaicīgas. Laikam pie vainas tomēr bija nespēja šo filmu uztvert kā vienu veselumu, jo pārāk tālu viens no otra bija stāsts par meiteni uz salas, par tēvu uz kuģa un par rakstnieci pilsētā. Laimīgajā finišā visas trīs daļas satikās, bet līdz tam vairāk sanāca tās uztvert atsevišķi.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

nims_island_1.JPG nims_island_2.JPG nims_island_3.JPG nims_island_4.JPG nims_island_5.JPG nims_island_6.JPG