Oriģinālnosaukums: Gunless
Valsts: Kanāda
Žanrs: Grāvējs/Komēdija/Vesterns
Lomās: Paul Gross, Sienna Guillory, Dustin Milligan, Tyler Mane, Alex Zahara
Režisors: William Phillips
Gads: 2010

Par filmu-
Kanādas un Amerikas pierobežas pilsētiņā dzīve rit savu mierīgo ritējumu līdz vienā jaukā dienā pie viņiem atjāj kovbojs, kuram ap kaklu ir cilpa. Pilsētiņā, kurā nekas ievērības cienīgs nenotiek, ir priecīgi satraukti gan par neparastā viesa ierašanos, gan par to, ka viņš paspējis nozīmēt duelēšanās laiku ar vietējo kalēju. Nelaime tik tā, ka duelim ir nepieciešami divi revolveri, bet te nevienam tāda nav.


Vesterns arī Āfrikā ir vesterns. Kāds ir Āfrikā, es vēl neesmu manījis, bet Kanādas vesterns (konkrēti šis) ir sanācis labs. Pat ļoti labs. Humors, sirsnība, romantika un pavisam nedaudz skarbu veču un mazliet jocīgu vietējās mazpilsētas kolorītu. It kā galīgi neiet kopā ar klasiskā vesterna sastāvdaļām, bet kāpēc gan nevarētu būt šāda mežonīgo rietumu (precīzāk- ziemeļu) ekranizācija? Galarezultāts neliek vilties.

Kas notiek ar drūmu amerikāņu kovboju, kuru nejaušība ir atvedusi uz Kanādas mazpilsētu un kuram pēc dienas uzturēšanās šajā pilsētā ir tikai viens jautājums- Jums visa valsts ir tik jocīga vai arī tikai šī pilsēta?

Montana Kids izglābies no savu gūstītāju nagiem, nonācis nelielā Kanādas pilsētiņā, kur rit mierīga (pat ļoti) dzīve un kur visi dzīvo mierā un saticībā un tās iedzīvotājiem nav nekāda sajēga par dueļiem, kas tik ļoti iecienīti viņpus robežas. Tāpēc Montana tiek uztverts ar lielu sajūsmu kā liela mēroga zvaigzne.

Tā kā zvaigzne jau pirmajā dienā nonāk līdz duelim, bet pilsētiņas vienīgais revolveris jau vairākus gadus ir salūzušā stāvoklī, tad Montanai nekas cits neatliek, kā palikt šajā pilsētiņā, līdz viņš pats savedīs kārtībā šo revolveri.

Kas gan viss pa šīm revolvera remontējamām dienām nevar notikt- salabot ūdens pumpi, pabūt ballē, izkauties, samīlēties, sašaut sēžas muskulatūru ….

Aktieru ansamblis arī ir tīri pieklājīgs ar vidusmēra kinoskatītājam atpazīstamām sejām (Sienna Guillory no Resident Evil, Graham Greene no Dances with Wolves, Tyler Mane no X-Men, Paul Gross no seriāla Due South (savulaik pa TVkasti rādīja seriālu par kanādiešu policistu ar balto vilku, kurš Amerikā meklēja sava tēva slepkavu).

Filma ir sirsnīga un priekš vesterna pat mierīga un bezlīķaina (šunelis neskaitās), tā kā var tikt lietota arī ģimenes vajadzībām.

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.