wanted_0.JPG

Oriģinālnosaukums: Wanted
Valsts:
ASV
Žanrs: Spriedzes/Grāvējs
Lomās: James McAvoy, Morgan Freeman, Angelina Jolie
Režisors: Timur Bekmambetov
Gads: 2008

Par filmu-

Jaunam, parastam kantora darbiniekam Veslijam dzīve šķiet vienmuļa un garlaicības pilna- ne darbs sokas, ne kolēģi patīk, draudzene viņu krāpj, naudas nav… neveiksminieka paraugs. Un viņam nav ne spēka, ne vēlēšanās kaut ko savā dzīvē arī mainīt, līdz viņam veikalā blakus nostājas Foksa- sieviete, kura viņu iepazīstinās ar slepenu organizāciju ‘’Brālība’’. Tur viņš uzzinās patiesību par savu tēvu un to, kādas spējas viņš ir mantojis no viņa.

Lekšana, šaudīšanās, ātra braukšana un tūkstošs gadus sena slepena organizācija, viss, kas nepieciešams spraigai un azartiskai filmai. Un tāda tā arī ir- pēkšņi sākas traka braukšana un vēl trakāka šaušana, kurā fizikas likumi neeksistē. Arī specefektu daudzums filmā laikam ejot pamazām palielinās, skatītājiem neļaujot ne uz mirkli atslābināties. Lai gan tas viss ir vairāk vai mazāk redzēts, tomēr izpildījums ir aci priecošs- skaties kā lēni lido izšautās lodes, kā vilciena sastāvs pamazām atbrīvojas no dažiem vagoniem virs dziļas aizas un kā galvenais varonis pamazām nonāk pie patiesības.

Filmas laikā nedaudz samulsināja auduma šifra lielā nozīme Brālības darbā, bet ja tā labi padomā, tad jau tas ir labs variants kā mūsdienās izmantot tādu pat likteņlēmēju Moiru variantu, kā pirms tūkstoš gadiem. Jocīgs, bet filmai piestāvošs variants.

Vispār jau filmai piestāv gan tāds auduma binārais kods, gan arī dinamītžurkas un arī vecā žigulīša uzvaru pār vilcienu. Tāpat arī piestāv apmierinājuma pilnās sejas izteiksmes pēc kārtējā darbiņa (slepkavības?)- šaujam un smaidam. Nekāda augstā māksla tā nav, bet sanācis ir skatāms grāvējs. Nobeigumā tikai gribu teikt, lai pievēršat uzmanību klaviatūras lidojošiem taustiņiem, kad tā tiek likta lietā kā sitamais instruments- tur redzams tas, ko Veslijs domā, bet skaļi nepasaka.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

wanted_1.JPG wanted_2.JPG wanted_3.JPG wanted_4.JPG wanted_5.JPG wanted_6.JPG