Oriģinālnosaukums: Prey
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Grāvējs
Režisors: Dan TrachtenbergL
Lomās: Amber Midthunder, Dakota Beavers, Dane DiLiegro, Stormee Kipp, Mike Paterson
Gads: 2022

Par filmu
18.gadsimta sākums Amerikā- kāda indiāņu cilts meitene vēlas kļūt par mednieci- viņa cītīgi trenējas un grib nokārtot pārbaudījumu. Tajā pat laikā pie debesīm tiek manīts dzelzs putns un viņas ciltij uzbrūk kāds Plēsoņa…

Es, kā jau visi ar palielāku gadu nastu, uzskatu, ka filmas par Plēsoņu ir tikai divas- pirmā ar Švarcenegeru un otrā ar Gloveru. Pārējās daļas ir no ratu pakaļas izkrituši mēsli. Bet nu ir viens izņēmums- šogad izlaista jauna daļa, kurā galvenie notikumi risinās Ziemeļamerikā ap 1730.gadu. Kādas cilts meitene Naru labāk vēlas medīt, nekā vākt saknes vai gatavot ēst. Viņa trenējas apieties ar ieročiem un dzīt pēdas. Viņa ir gatava iziet cilts pārbaudījumu, bet te sākas neparasti notikumi- pie debesīm parādās dzels putns un tā ir zīme, ka ciltij var draudēt briesmas.

Pat nevaru pateikt, kas bija par iemeslu šoreiz nepaiet garām ”kārtējam mēslam par Plēsoņām”, bet iekšējā balss teica, ka indiāņi un Plēsoņa varētu būtu labs tandēms. Un bija ar! Filma sanākusi negaidīti laba- piemērota atmosfēra, maz kaitinošo sīkumu un pārdomātas cīņas. Arī bālģīmju iesaiste sanāca ļoti labi pārdomāta un gribētos iedot žetonu par Plēsoņas termokameras piemānīšanu. Vienīgi tie datora zīmētie dzīvnieki bija padevušies ļoti kusli.

Filmas veidotāji patiešām ir pacentušies izveidot labu un pārdomātu filmu. Un prieks, ka nav kopējuši no pirmajām daļām dažādas nianses, lai arī varēja just, ka ar tām koķetē. Bet tas viss tika izdarīts tik smalki, ka filma tikai ieguva. Tāda kā neredzama sasaiste ar labu Švarca filmu un skatītāja sentimentālām atmiņām.

Noteikti iesaku noskatīties tiem, kuri tāpat kā es domā, ka Plēsoņām labas ir tikai divas pirmās daļas. Tagad ir arī trešā.

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.