Oriģinālnosaukums: World’s greatest dad
Valsts: ASV
Žanrs: Komēdija/Drāma
Lomās: Robin Williams, Alexie Gilmore, Daryl Sabara, Michael Thomas Moore, Jermaine Williams
Režisors: Bobcat Goldthwait
Gads: 2009

Par filmu-

Lens Kleitons ir rakstnieks un dzejas nodarbību pasniedzējs vidusskolā un viņam ir parasta neievērojama dzīve- viņa nodarbības nav populāras, viņa sarakstītās grāmatas nevienam neinteresē, viņa dēls viņu neciena, viņa draudzene izvairās ar viņu tikties publiski…
Viss ir kā parasti līdz brīdim, kas Lensa dzīvi sagriež kājām gaisā, bet vai viņam ir vajadzīga šāda popularitāte?

Lai vai kā man gribētos padalīties ar šīs filmas nelielu notikumu izklāstu, nāksies vien neskaidri nomurmināt tādas nekādas kadru ainas, jo aiz cieņas pret skatītāju, nedrīkst atklāt to, kas viņus sagaida. Bet sagaida oi oi cik labs skatāmgabals. Melnā komēdija ar izcili tēlojošu Robinu Viljamu galvenajā lomā.

Ja pats filmas sākums skatītājiem ļauj izbaudīt tēva un dēla ne pārāk labās attiecības un dēla ne pārāk saturīgās seksuālās fantāzijas, tad pēc filmas lielā pavērsiena, skatītāji tiek ierauti pamatīgas melnās komēdijas virpulī. Tikai jāpiebilst- ne pārāk standartizētā melnā komēdijā. Katrā ziņā smieties var sanākt tajos mirkļos, kuros cilvēki parasti neuzjautrinās, bet ko lai dara, ja uz ekrāna notiekošais liek raudāt, smieties vai vienkārši aizdomāties un tas notiek diezgan ātrā tempā.

Jā, Viljams šajā filmā parāda, ka viņš ir sasodīti labs aktieris. Neesmu nekad bijis viņa komiķa talanta pielūdzējs un neatceros, kurš no viņa tēlojumiem man iepriekš ir kaut mazliet uzrunājis (hmm, labi, atceros- Good Will Hunting), bet šoreiz uzruna ir vairāk kā pietiekoša.

Ja sirds un prāts prasa ko nepieklājīgi smieklīgu un pilnu ar dīvainu attiecību (un amizantu randiņu sarunāšanu pa tālruni), tad nevilcinoties varu ieteikt šo filmu. Jautrība ar labu pēcgaršu ir garantēta. Un jā- bibliotēkas atklāšanas runa ar tai sekojošo mūziku bija kārtīga filmas nagla.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.