slow-west_1

Oriģinālnosaukums: Slow West
Valsts: Lielbritānija/ Jaunzēlande
Žanrs: Spriedzes/ Vesterns
Režisors: John Maclean
Lomās: Kodi Smit-McPhee, Michael Fassbender, Ben Mendelsohn, Caren Pistorius, Rory McCann
Gads: 2015

Par filmu-
Sešpadsmitgadīgais Džojs Kavendišs no Skotijas dodas uz Amerikas rietumiem, lai uzmeklētu savu mīlestību, kura bija spiesta bēgt uz Ameriku. Pa ceļam Džojam pievienojas Sailas- noslēpumains un vientuļš ceļotājs.

slow-west_4

Izcils vesterns, izcils režisora (viņš arī šī izcilā scenārija autors) darbs, izcili labs aktieru darbs, izcili laba noskaņa skatoties filmu un tikpat laba noskaņa pēc noskatīšanās. Droši vien izklausās, ka man filma patika? Sasodīts, pat ļoti! Tiklīdz būs brīvs brīdis, tā skatīšos atkal.

Slow-West_2

Lai uztaisītu labu vesternu par 19.gadsimta beigu Ameriku, nemaz nevajag Ameriku. Pietiek ar Lielbritāniju, Jaunzēlandi un Džonu Maknīlu. Īsumā filmu var raksturot kā nesteidzīgu ceļojumu uz Amerikas rietumiem, kur vieni bālģīmji slaktē indiāņus, citi bālģīmji ķer noziedzniekus un vēl kāds dodas meklēt savu mīlestību. Ceļš ir tāls un meitene labi noslēpusies, bet mīļotajam ceļš ir zināms. Vienīgā nelaime- briesmas uzglūn vai ik uz soļa. Tāpēc jāpriecājas par noslēpumainā svešinieka nesavtīgo (tiešām?) palīdzību, pavadot jauno donžuānu pie mīļotās.
Un no kā pasargāt te netrūkst. Pat pāri paliek. Jo tas ir vesterns un vesternā ir jāšauj. Šaušana neizbēgami rada līķus. Un līķi te ar netrūkst. Bet, kas galvenais- netrūkst arī vieta jautrai noskaņai. Ne tā, ka jāsmejas pilnā rīklē (lai gan- bija arī tam iemesls), bet kaut kāds caurstrāvojums pofigpilnam noskaņojumam, kas caurvija filmu.
Un šo noskaņojumu labi pasvītroja abi galvenie varoņi- Fassbenders un Smits-Makfī. Viņiem patiešām labi izdevās.

slow-west_6

Te laikam ir jāpiebilst, ka filma īstenībā ir nopietna. Varbūt pat skarba. Bet sastāvdaļas ir ļoti labās proporcijās un labi sajauktas.

Vēl viens milzīgs pluss bija filmas neprognozējamība. Neticu, ka lielais vairums no skatītājiem varētu nojaust filmas notikumus kaut piecas minūtes uz priekšu. Nemaz nerunājot par beigām. Un beigas bija labas. Tāpat kā filmas mūzika. Un tāpat kā filmas ainava. Un tāpat kā visa filma kopsummā.
Pilnīgi noteikti- iesaku noskatīties.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.