Liza, a rókatündér

Oriģinālnosaukums: Liza, a rókatündér/ Liza, the Fox-Fairy
Valsts: Ungārija
Žanrs: Komēdija
Režisors: Károly Ujj Mészáros
Lomās: Mónika Balsai, Szabolcs Bede Fazekas, David Sakurai, Zoltán Schmied
Gads: 2015

Par filmu-
Līza ir klusa un neko neprasoša apteksne, kas visu laiku veltī vecās slimnieces kopšanai. Vienīgais viņas draugs ir pašas fantāzija- jau sen miris japāņu dziedātājs no sešdesmitajiem Tomijs Tani.
Tomijam īsti nepatīk, ka Līza mēģina nodibināt kādu jaunu draudzību un viņš grib Līzu paturēt vienīgi sev. Tāpēc vispirms viņš nogalina veco slimnieci. Un tad turpina.

Liza, a rókatündér

Sākšu ar to, ka šī filma noteikti ir (un laikam arī paliks) mana šī gada visvisvis! Šedevrs! Esmu stāvā sajūsmā un prasu vēl.

Bet, jūs jau saprotat- gaumes mēdz nesakrist. Gadījumā, ja jūtat, ka mana sajūsma nav pārāk no īkšķa izzīsta, tad noteikti nelaižiet garām šo izcili izklaidējošo un tikpat izcili stilīgo ungāru kinoveikumu. Protams, kāds mēģinās saskatīt visādas līdzības ar atzītāku meistaru darbiem, bet tam nav nozīmes- šis patiešām ir ļoti labs un stilīgs kino.

Liza, a rókatündér

Līza ir vienkārša pelēkā pele, kura apkopj slimo saimnieci. Faktiski visu laiku neatiet no viņas. Vienīgā viņas izklaide ir japāņu romāni un Tomijs Tani- jau sen miris japāņu dziedātājs, kurš viņu izklaidē ar savām dziesmām un dejām.

Savā trīsdesmitajā dzimšanas dienā viņa izlūdzas brīvas divas stundas. Un aiziet pirmo reizi uz burgernīcu apēst burgeru. Un tad nomirst vecā kundze. Līza paliek dzīvot viņas vecajā un nolaistajā dzīvoklī un pamazām sāk domāt par attiecību veidošanu. Tikai viņai neizdodas- visi, kas viņai ir apkārt mirst (paldies, Tomij Tani!). Līza savā japāņu romānā izlasa, ka viņa varētu būt nolādēta un tikai īsta mīlestība spēs lauzt šo lāstu. Tikai kā lai atrod to īsto, ja viņi mirst pat pirms iepazīšanās?

Liza, a rókatündér

Filma ir bomba. Ar japāņu mūziku, septiņdesmito gadu tērpiem un frizūrām. Smieklīgiem atgadījumiem un tikpat smieklīgiem negadījumiem. Tipāži ir nolasīti perfekti. Dejas, kustības, mīmika, vide…. skaidrs, ka šis kino jānoliek kaut kur tuvāk, lai var vaļīgākā brīdī sātīgi pabarot savu kinoapetīti.
Ja jūs baidāties, ka šī filma ir tikai par to kā smieklīgi mirst cilvēki, tad varu nomierināt- šī drīzāk ir filma par jaunas sievietes laimes meklējumiem. Par izraušanos no kaut kā. Par aizbēgšanu no kaut kā. Par kaut ko, kuram tās smieklīgās un neveiklās nāves ir tikai fona dekorācijas.

Noteikti iesaku arī jums noteikti noskatīties. Noteikti!

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.