Oriģinālnosaukums: G.I.Joe: The rise of cobra
Valsts:ASV
Žanrs: Grāvējs/Piedzīvojumi/Zinātniskā fantastika
Lomās: Adewale Akinnuoye-Agbaje, Dennis Quaid, Sienna Miller, Joseph Gordon-Levitt, David Murray
Režisors: Stephen Sommers
Gads: 2009

Par filmu-


Ar augsto tehnoloģiju ieročiem apgādāta specvienība saskaras ar tikpat labi informētu un apbruņotu pretinieku, kura mērķis ir iegūt savā īpašumā jaunāko ieroci- koferi ar četrām kaujas galviņām, kuras ir izstrādātas, pateicoties jaunākajiem sasniegumiem nanotehnoloģijās.
Pretinieka labi apgādātā armija ir nopietns drauds visai planētai, jo koferī glabātais ir nopietns drauds visai cilvēcei.

Pilnīgi pietiktu šai filmai ar vienu trīsvārdīgu teikumu- sprādzienīgi, fiksi, paredzami.

Nedaudz paplašinot šo trīs vārdu nozīmi var teikt, ka filma ir ieturēta labās sci-fi filmu tradīcijās- skatītājs jau pašā filmas sākumā tiek iespiests savā filmu skatīšanās krēslā, un viņa redzes orgāni tiek bagātīgi apgādāti ar lielu devu parastam cilvēkam ikdienā neredzētiem ieročiem, tehniku, tērpiem (pēdējais kā parasti- iespiesti formu izceļošos (it sevišķi dāmas) spectērpos) un visu pārējo, kas nosprosto pāreju starp acīm un smadzenēm.

Lai arī viss ir diezgan paredzams un dažbrīd pat pārāk vienkāršs, tomēr teikšu, ka filma ir gandrīz laba (vairāk ”gandrīz”, mazāk ”laba”) izklaide- ja spēj noskaņoties uz neko nepretendējošu kinoekšenu, tad var pat iztikt bez vilšanās sajūtas, kas parasti piezogas prastu grāvējfilmu izskaņā.

Runājot par izskaņām- filma tā vien sauc, nē- kliedz pilnā balsī, ka būs turpinājums, jo augsne tika labi ieirdināta, lai varētu palaist tautās vēl vairākus turpinājumus. Protams, ja šādam viduvējam gabalam būs pietiekoši liela atsaucība (nauda, nauda, nauda…).

Lai arī filmas specefektu un jēgas attiecība ir 100:1 un visu laiku nepamet sajūta, ka glupums spraucas laukā vai katrā kadrā, tomēr izklaides deva tiek nodrošināta. Protams, kretinēšanas augstākais punkts ir kārtējo reizi tad, kad amerikāņi pārlaimīgi uzgavilējot aplaudē pēc kāda spriedzpina kadra izcīnītas uzvaras. Nu cik var?! Cik var attēlot šo pārzelēto kadru? Un vispār- kas tā ellēpurvāratā par specvienību, kuras skaitliskais sastāvs ir tuvu pie divu bataljonu cipara?!

Ja pārlieku liela ņirboņa netraucē, tad var filmu droši skatīties- vismaz Francijas posms tajā gonkā ir pietiekami skatāms.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.