Oriģinālnosaukums: Total Recall
Valsts: ASV/Kanāda
Žanrs: Grāvējs/Fantastika
Režisors: Len Wiseman
Lomās: Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bryan Cranston, Bill Nighy
Gads: 2012

Par filmu-
Duglas Kveids ir parasts strādnieks rūpnīcā, dzīvo vienkāršā rajonā un ir laimīgi precējies ar savu sievu. Bet viņa sapņi un prāts liek domāt, ka viņam šajā dzīvē ir kaut kas jāmaina. Un viņš nolemj doties uz kompāniju ‘’Atcerēties visu’’, kas apsola viņam iedot jaunas atmiņas un fantāzijas. Tikai, jaunās fantāzijas vietā, viņš saņem jaunu dzīvi. Dzīvi, kurā viņam ir jātiek skaidrībā, kas viņš īsti ir un kāpēc gandrīz visi grib viņu nogalināt…


Ja jau šī (2012.gada) filma ir tās (1990.gada) filmas svaigs pārlējums, tad jau bez salīdzināšanas neiztikt. Grozies kā gribi, bet ja ir redzētas abas filmas un viena no otras atšķiras tikai ar priekšējo un pakaļējo plānu, tad būtu grēks nesalīdzināt.

Pavisam slinki salīdzinot- tā bija labāka. Un te pie vainas nav sentiments vai tā laika VHS paaudzes sindroms. Vienkārši tā bija pirmā, tur bija ko redzēt un par ko domāt. Šī tikai deva iespēju skatīties. Un atcerēties. Jā- un salīdzināt.

Lai arī šur tur manīts, ka jaunā filma ir simtprocentīgs plaģiāts, bet es nepiekritīšu. Jā, pa lielam ir tas pats, bet tomēr atšķirība ir detaļās. Un šādu detaļu ir daudz. Ok, pārsvarā tās ir mākslinieku radītas, bet tomēr. Citāda pasaule, citādi cilvēki, citāda atmosfēra.

Tā kā jaunās ”Atcerēties visu” veidotāji labi saprata, ka nekur tālu no oriģināla viņi neiet, tad ņēma un iepina dažus klasiskos kadrus no tā arī savā filmā- te redzēsiet gan lielo dzeltenmēteļaino tanti, kas atbrauca uz divām nedēļām, gan trīspupaino tanti, kurai vajag veci ar trim rokām, gan roku pazaudēšanu starp liftiem, gan cīņu krēslā.

Bet ar to laikam bija viss. Dvieļa tīšana ap galvu nebija, deguna urķēšana aizstāja rokas telefona izgriešana, žurku vietā ielika kaut kādus gopņikus. Un gala beigās- nekāda Marsa. Bija tikai lifts caur Zemeslodi.
Par pēdējo runājot- tas man īsti nedaleca. Kas tas par liftu ar šahtu, kuras garums daži tūkstoši kilometru?! Labi, tā ir fantastika. Un mana nedalecība ir tikai manas fantāzijas uztveres nepilnības. Jālabojas!

Pietrūka jaunajai filmai. Pietrūka…. pietrūka Arnolda jociņi un sava veida harizma un viņa izspiedušos acu ābolu Marsa smiltīs. Pietrūka mutantu, pietrūka tā saputrotā ideja, kad skatītājam jākasa pakausis un jādomā kurš Kveids vai Hauzers tad gala beigās bija riktīgais? Pietrūka dumpinieku vadoņa (jaunajā filmā tas posms bija riktīgi blāvs).
Ok, jaunajā filmā abas meitenes labi centās, bet tikai ar savu (it kā) sievu Farells tā īsti neizšķīrās. Vismaz nebija tās šķiršanās odziņas.

Kas noteikti bija labāks jaunajā ”Atcerēties visu” versijā- tā bija trīspupu sievišķis. Tik vienīgi viņa tā īsti neiederēja. Likās, tāda nevietā un nelaikā iespiesta filmā.

Žēl, bet jaunā filma ir pārāk sintētiska un tā īsti pie dvēseles nepieķeroša. Ja vēl filmas pirmo pusi var izbraukt uz futūristiskiem un aci paņemošiem gājieniem, tad pēc tam jau prasās kāda doma vai ideja. Nevar tikai malt par sliktajām korporācijām, nabadziņiem apspiestajiem un izbraukt uz citu filmu rēķina (par šo neesmu pārliecināts, bet nez kāpēc man visu laiku prātā ņurd doma par klonu armiju no ”Zvaigžņu kariem” vai robotiem no ”Es, robots”?).

P.S.
Tā, pēdējo kadru, Hauzera skatīšanās uz Rekall reklāmu, bija ar kādu nodomu vai tikai tāpat vien?

Filmas vērtējums: 6/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.